popularne tematy: inne

Specjalista ds. teleinformatycznych — Jednak Windows XP musi odejść do Lamusa cz.49

Po krótkiej przerwie trzeba by wrócić do opisu walki, jaką nieprzetrwanie prowadzę od kilku lat w mojej pracy. Dziś chciałbym się skupić na Windowsie XP i problemach, jakie co chwila ten system "tworzy". Niestety okazuje się, że problemów jest coraz więcej i zaczynam mocno kombinować jak pozbyć się tego systemu z firmy, a że mam jeszcze jakieś 70 komputerów pracujących pod kontrolą tego systemu nie będzie to łatwa sprawa.

Przypadek 1 - Aktualizacja wykańczająca procesor.

Pod koniec zeszłego roku Microsoft wypuścił

Kolejne pół roku blogowania zaś minęło jak jeden dzień

Czas biegnie jak szalony, dopiero co cieszyłem się trzema latami pisania na blogu a tu już kolejne pół roku strzeliło jak z bicza. Aby tradycji stało się zadość, czas na kolejne podsumowanie ostatniego półrocza moich wypocin.

Specjalista

O tej serii powiedziano i napisano już nie jedno zdanie. Nie ma więc sensu zachwalać o czym ona jest. Wspomnę tylko, że w ostatnim półroczu u mnie w firmie sporo się działo. Mieliśmy

HotZlot 2014 po mojemu

Ja wiem, że dziś powinien się pojawić kolejny wywiad, ale jak na razie ta seria została tymczasowo zawieszona, powrót do niej za jakiś czas. A że póki co nie mamy za dużo relacji z HotZlotu 2014, to może ja skrobnę kilka słów. HotZlot 2014 przeszedł do historii już prawie tydzień temu. Ale jak to bywa u mnie blogu trzeba by coś skrobnąć o tym, co tym razem redakcja dla nas przygotowała.

"Blogger od kuchni" - wywiad z KyRol

Mamy drugi poniedziałek miesiąca, a więc nie pozostaje nic jak tylko zaprosić Was do przeczytania kolejnego wywiadu, który tym razem przeprowadziłem z użytkownikiem KyRol, którego niedawny wpis wywoła lawinę komentarzy. Bloger ten pisze na naszym portalu od kilku ładnych lat, a tematyka jego wpisów jest dość zróżnicowana

Specjalista ds. teleinformatycznych - wymiana dachu i remont administracji cz.46

Sam tytuł może nie do końca informatyczny, ale już tłumaczę o czym będzie dzisiejszy wpis. Jesienią zeszłego roku szpital otrzymał dotację na wyminę dachu w głównym budynku szpitala. Przy okazji remontu dachu zdecydowano się również na remont całego piętra. W sumie pomysł świetny, tylko że przy okazji wymyśliłem sobie, że chyba czas najwyższy na modernizację sieci w administracji (gdzie własnie jest remont). No i od niewielkiej modernizacji się zaczęło, a na wymianie całej sieci się skoczyło. No ale może po kolei.

Obecna siec została zaprojektowana i wdrożona ok 15 lat temu.

"Blogger od kuchni" - wywiad z cyryllo

Jak na razie wystarczy tych parytetów w wywiadach:) Tym razem wróćmy do męskiej części społeczności bloggerów, zapraszam więc do przeczytania zapisu rozmowy jaką odbyłem z jednym z naszych blogerów, którym jest cyryllo. Bloger ten zasłynął na blogu DP dość zróżnicowaną tematyką, która nie zawęża się tylko do komputerów.