popularne tematy: linux

Linux w instytucjach — no i dostało mi się za moją niewiedzę

Może tytuł nie do końca oddaje to co mam na myśli, ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Do rzeczy więc. Jakiś czas temu na naszym portalu pojawiła się informacja o tym, że Rosjanie rezygnują z Windowsa i palnąłem wówczas gafę na temat Linuxa w Monachium. Postanowiłem przyjrzeć się tej sprawie głębiej (wiem, szybki jestem:)) i wyszło na to, że jednak nie miałem racji. Ale może po kolei.

Chrome OS bez Chromebooka

Chromebooki zaczynają być coraz popularniejsze. W internecie coraz częściej może napotkać artykuły opisujące możliwości tego sprzętu i systemu. Ja sam jakiś czas temu miałem okazję pobawić się takim Chromebookiem i prawdę mówiąc byłem mocno zawiedziony. Sam sprzęt niczego sobie, ale system operacyjny mocno ograniczony i dla mnie kompletnie nieużyteczny. No, ale to tylko moja opinia, Ale nie o tym ma być ten krótki wpis.

Specjalista ds. teleinformatycznych - Linux w szpitalu? cz. 29

W chwili obecnej zarządzam prawie setką komputerów, z których na każdym zainstalowany jest Windows (z wyjątkiem dwóch maszyn, ale o tym później) w wersjach XP, 7 oraz Server 2008. Jakiś czas temu pomyślałem sobie, że można by spróbować wdrożenia systemu Linux w szpitalu. Co z tego będzie to jeszcze nie wiem. Ale do działa więc. Na początek należało by wybrać jakąś dystrybucję Linuxa. Co ma zawierać taka dystrybucja:

  • Przed wszystkim musi być to w miarę popularna dystrybucja

Linux bez terminala – to raczej niemożliwe

Jak już kiedyś wspominałem jestem początkującym użytkownikiem systemów Linux (aż wstyd się przyznać) i dopiero poznaje co i jak się z tym je.

Moje skromne doświadczenia opieram na przykładzie dwóch systemów z rodziny Linux a mianowicie Mint oraz Ubuntu. Aby poznać system należałoby by go zainstalować. Sama instalacja jest banalnie prosta, bo jest o polsku i cała w interfejsie graficznym, wystarczy więc tylko czytać kolejne ekrany i system mamy zainstalowany.