popularne tematy: oprogramowanie

Specjalista ds. teleinformatycznych — spory projekt informatyczny (1) cz.58

Jakieś 2 lata temu nasz kierownik działu "Strategii i rozwoju szpitala" (swoją drogą to bardzo ciekawy dział administracji w szpitalu - ale o tym może kiedy indziej) poinformował mnie o możliwości uzyskania dofinansowania na rozwój informatyzacji w szpitalu pod kątem dostosowania oprogramowania do wymogów "Elektronicznej dokumentacji medycznej ", jakie narzuca na nas NFZ.

Czy po każdym asystencie pobierania musimy sprzątać system? Wygląda na to, że tak

Jakiś czas temu Cebula na swoim blogu podał nam niezbyt szczęśliwą informację o wprowadzeniu asystenta pobierania na łamach DP. Komentarze wówczas nie były zbyt przychylne. Nie mi oceniać jakości tego asystenta czy przesłanek jakimi kierowała się redakcja wprowadzając asystenta. Bo nie o to chodzi w tym wpisie.

Na forum w dziale bezpieczeństwo

Co nowego przyniesie nam Windows 9 (Nazwa kodowa - Threshold)

Jednym z moich pierwszy wpisów na blogu dobrychprogamów były krótkie dywagacje na temat tego, czego możemy spodziewać się w Windowsie 8. Teraz na fali zapowiedzi pierwszej beta-wersji Windowsa 9 przydałoby się stworzyć krótkie podsumowanie zapowiedzi nowych funkcji, jakie mają się pojawić w najnowszym dziecku firmy z Redmond.

A więc nie przedłużając bezsensownie wpisu przyjrzyjmy się obietnicą Microsoftu

Masy niechcianego oprogramowania

O spyware i adware napisano już nie jeden artykuł w Interenecie. Czym to jest? W wielkim skrócie są to niewielkie programy, których głównym zadaniem jest wkurzanie użytkownika głownie poprzez wyświetlanie niechcianych reklam, czy zmianę ustawień naszej przeglądarki (zmiana strony startowej czy instalowanie niechcianych toolbarów). Niestety w Internecie pokutuje przekonanie, ze jedynym najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się całego tego niechcianego tałatajstwa jest reinstalacja systemu.

Specjalista ds. teleinformatycznych - Nierówna walka z programem Płatnik cz.43

Jednym z podstawowych programów używanych w moim szpitalu jest program "Płatnik ", który "umożliwia wysyłanie dokumentów ubezpieczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w formie elektronicznej przez osoby i firmy, na których ciąży taki obowiązek. Program jest bezpłatny, działa jednak wyłącznie pod systemem MS Windows" (definicja zacytowana z wikipedii ).

Skype i masa problemów

Ja zawsze myślałem, że Skype to program dla każdego. Niezależnie od upodobań, platformy czy kij wie jeszcze czego. Ale jednakże pomyliłem się, I to jeszcze jak:) No, ale może po kolei. Prosta prośba od znajomej - po aktualizacji Skype przestał działać. To znaczy działa, ale bez obrazu. Pomyślałem sobie - prosta sprawa. Pewnie coś z ustawieniami kamery. Uporam się z tym raz, dwa. Miało być łatwo a wyszła z tego kilkudniowa walka, no, ale może po kolei: