popularne tematy: oprogramowanie

Webmail kontra program pocztowy

No i mamy kolejną dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy. W zeszłym tygodniu poawił się wpis Nicolass'a o popularności programów typu webmail. Od razu w komentarzach pojawiła się dyskusja o wyższości programów pocztowych nad webmail'em czy też odwrotnie.

Postanowiłem się pokusić o krótkie przedstawienie zalet zarówno jednego jak drugiego rozwiązania:

Specjalista ds. teleinformatycznych i kontakty z firmami z zewnątrz (uzupełnienie) cz.16 (Sezon drugi „Mody na sukces”, czyli powrót) (16.1)

No to witam z powrotem

Witam z powrotem u “specjalisty ds...”, temat może już wyeksploatowany, ale przynajmniej kilkunastu użytkowników pytało czy będzie ciąg dalszy. Do tego wywiad ze mną (z przed kilku miesięcy), w którym mówiliście, że nie macie dość. Więc po przerwie wracam do mojego kochanego tematu. A że od zakończenia pierwszego cyklu trochę działo w mojej firmie, więc zaczynam sezon drugi :).

Przed przerwą pisałem o tym co zrobiłem przez 2 lata mojej pracy. Opisałem po krótce jakie zadania czekają mnie w najbliższej przyszłości.

Tak o wszystkim i o niczym

Koniec roku to czas podsumowań, statystyk i innych analiz podsumowujących miniony rok. Początkowo i ja chciałem coś takie popełnić, ale w końcu... Zresztą przeczytajcie i postarajcie się mnie nie zlinczować:

Systemy operacyjne dla PC

Ubuntu

Jak co roku firma Canonical wydała dwie wersje swoje systemu operacyjnego, który de facto jest liderem (jeżeli chodzi o popularność) wśród systemów Linuxowych. Jedyna rewolucja to pojawienie się w pełni dopracowanej powłoki Unty, która ma tyle samo zwolenników co i przeciwników.