popularne tematy: porady

Poprawne formatowanie wpisów na naszym blogu

Na naszym blogu piszę od kilku lat, od prawie dwóch jestem moderatorem (kurcze, to już tyle czasu minęło), dzięki temu mam możliwość zobaczenia jak nasi blogerzy formatują swoje wpisy przed publikacją, a tu niestety bardzo często są popełniane proste błędy, które później nie wyglądają za dobrze po publikacji. Niestety każdy taki błąd po dostaniu na się wpisu na główną razi, a nasza władza (czytaj redakcja) nie jest zachwycona jeśli na głównej lądują wpisy z bykami. Postanowiłem więc zebrać najczęstsze błędy pojawiające się podczas formatowania tekstów.

Uwaga na Flash Player Pro

Kilka dni temu na jednym z komputerów mojego znajomego pojawiła się informacja o konieczności aktualizacji Flash Player Pro. Pod żadnym pozorem nie należy wykonywać tej aktualizacji bo jest to spyware, które odpowiedzialne jest za wyświetlanie reklam. Na chwilę obecną stwierdziłem, że wszystkie najpopularniejsze przeglądarki narażone są na taki komunikat. Gdy pojawi się taki komunikat dostęp do większości stron zostaje zablokowany (natomiast strona dobrychprogramów działa bez zarzutów) i za każdym razem pojawia się taka informacja:

Masy niechcianego oprogramowania

O spyware i adware napisano już nie jeden artykuł w Interenecie. Czym to jest? W wielkim skrócie są to niewielkie programy, których głównym zadaniem jest wkurzanie użytkownika głownie poprzez wyświetlanie niechcianych reklam, czy zmianę ustawień naszej przeglądarki (zmiana strony startowej czy instalowanie niechcianych toolbarów). Niestety w Internecie pokutuje przekonanie, ze jedynym najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się całego tego niechcianego tałatajstwa jest reinstalacja systemu.

Alternatywa dla Allegro? A pewnie że jest - uzupełnienie

W sumie to powinno iść do kosza, ale niech będzie - jak powstało to niech trochę pożyje:). Jakiś czas temu wymieniłem kilka alternatyw dla Allegro.pl. Tekst ten został dobrze przyjęty, a w komentarzach pojawiło się (za co bardzo dziękuję) jeszcze kilka nazw serwisów, o których nie wspomniałem. Przydało by się więc uzupełnić tamten wpis i dopisać jeszcze kilka serwisów, które działają na naszym rynku.

Zapomniałem hasła do BIOS'u - pomocy

W ostatnim czasie dostałem do naprawy kilka komputerów (zarówno stacjonarnych jak laptopów), w których BIOS był zablokowany hasłem. Oczywiście właściciel hasła nie znał. A było ono mi potrzebne choćby do ustawienia odpowiedniego bootowania. Aby złamać (lub odgadnąć) hasło trza było się trochę nakombinować. Aby zaoszczędzić Wam poszukiwania rozwiązań przedstawiam efekty kilkudniowego przeszukiwania sieci.

Opreatorzy telekomunikacyjni

Koniec roku jest zawsze wzmożonym okresem pracy wszelkiego rodzaju handlarzy, sprzedawców i domokrążców. Niestety wśród tej grupy dość duża ilość to sprzedawcy różnych usług teleinformatycznych. Sam padłem ofiarą takiego sprzedawcy tańszych rozmów telefonicznych w zeszłym roku. Ale może po kolei. Od czasu gdy rząd przełamał monopol wówczas Telekomunikacji Polskiej na rynku pojawiło się wielu wirtualnych operatorów bez żadnej infrastruktury technicznej. Oferują oni usługi na łączach TP (no a teraz już Orange:)) niejednokrotnie tańsze od naszego monopolisty.

Ikona Recovery i masa problemów

Jaka jest jakość oprogramowania preinstalowanego na nowych laptopach wypowiadać się nie będę, bo każdy swoje zdanie ma. Ale to co mi (no w sumie to nie mi) się przytrafiło kilka temu woła o pomstę do Nieba. A wszystko przez to, że moja firma nie ma (jeszcze!) komputerów dla wszystkich lekarzy.

Ogólna moda na gotowanie (hm... raczej pieczenie) mnie też dopadła

Całkiem niedawno DjLeo zapoczątkował serię gotowania (a raczej pieczenia) kart graficznych. Postanowiłem, że i ja coś upiekę, a że znalazły się u mnie dwie karty graficzne, które praktycznie zostały, przeznaczone do kasacji to czemu nie. Przecież nic nie tracę (no poza wolnym popołudniem) a więc do dzieła.

Pierwsza karta graficzna to MSI NX6200LE Objawy jej nieprawidłowego działania to , że raz się włącza normalnie, innym razem nie włącza się wcale (to przeważnie) a ostatnio jak już się udało jakimś cudem włączyć to były piękne artefakty. Do piekarnika więc.