popularne tematy: porady

3 proste, znane i sprawdzone porady cz.1

Bardzo często najprostsze rozwiązania przychodzą najpóźniej:). Postanowiłem stworzyć więc takie małe kompendium najprostszych porad dotyczących użytkowania komputera i Internetu. Większość z tego co opisuje na pewno znacie, ale jeśli choć jedna z tych prostych porad komuś pomoże to będzie dla mnie sukcesem. Do dzieła więc:)

  1. Goodmode
  2. Panel sterowania to bardzo przydatne narzędzie do administrowania większością ustawień Windowsa. Niestety jak dla mnie od samego początku panel ten jest nieczytelny.

Program dosowy w dzisiejszych czasach — praktycznie niemożliwe

Początkowo wpis ten miał powstać jako kolejna część serii specjalisty, ale że walka odbyła się wraz z kilkoma osobami i nie tylko w godzinach pracy niech więc będzie:). Pojawił się więc z pozoru błahy problem, a mianowicie jak uruchomić stary, dosowy program na nowym komputerze. A więc może po kolei.

Runda pierwsza - panie Krzysztofie, coś mój komputer niedomaga

Ze względu na splot dziwnych wypadków w moim szpitalu, w administracji został ostatni komputer pracujący pod kontrolą Windowsa XP.

Czy polecasz tego laptopa?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami. Sprzedawcy nowych laptopów tylko zacierają ręce i próbują wcisnąć nam wszystko co mają w ofercie. Czy jest to dobry, czy zły sprzęt to inna sprawa. Czasami trafia się nam dobry sprzedawca, który na prawdę potrafi nam wyjaśnić co i jak.

Test przeglądarek WWW — która z nich jest najlepsza? Moje uzupełnienie cz.2

Kurcze co za dzień, z niczym nie mogę się wyrobić, no ale w końcu dotarłem do domu:) Dziś wpis dla tych co czytać nie lubią:). Mało tekstów, dużo obrazków:). Niestety ale poziom moich wpisów ostatnio spadł diametralnie, dla mnie wakacje w tym roku coś za długo trwają:). No, ale co się odwlecze to nie uciecze. Ostatni wywiad mogę zaliczyć do dobrych. Mam nadzieje, że i dzisiejszy wpis zrehabilituje moje ostatnie słabe wpisy. Do dzieła więc:)

Chrome OS bez Chromebooka

Chromebooki zaczynają być coraz popularniejsze. W internecie coraz częściej może napotkać artykuły opisujące możliwości tego sprzętu i systemu. Ja sam jakiś czas temu miałem okazję pobawić się takim Chromebookiem i prawdę mówiąc byłem mocno zawiedziony. Sam sprzęt niczego sobie, ale system operacyjny mocno ograniczony i dla mnie kompletnie nieużyteczny. No, ale to tylko moja opinia, Ale nie o tym ma być ten krótki wpis.