popularne tematy: serwery

Tani NAS - Unitek Y-3357

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem jakieś taniego dysku NAS do domu. Długo jednak nie mogłem się na nic zdecydować i w końcu nic nie kupiłem:). W sumie to bardzo dobrze bo kilka dni temu dostałem (no prawie za darmo:)) nowa obudowę dysku NAS mało znanej na naszym rynku firmy Unitek. Dokładnie jest to model

Czas na Windows Server 2012 - Porażka

No cóż życie jest życiem. Dziś (a w sumie to wczoraj) miało być o tym jak skonfigurować serwer do pracy jako serwer WWW. A także jak zmusić serwer do zarządzania numerami IP w sieci, czyli popularny serwer DHCP, ale (no właśnie zawsze jest jakieś ale) komputer na którym miałem zainstalowany Windows Serwer 2012 wyzionął ducha. Niestety zasilacz, który zastosowałem w zestawie dostał przepięcia (oczywiście UPS'a nie było) i uszkodził płytę główna i pamięć RAM. Ja wiem, że kilku z Was od razu odradzało mi zastosowanie tego zasilacza (Jakiś tam Feel)

Czas na Windows Server 2012 cz.4 - Menadżer serwera 2

Ten wpis jest jakoby kontynuacją poprzedniego wpisu. Tym razem krótki opis drugiej części Instalacji komponentów Windows. Po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych nam ról teraz należy skupić się na funkcjach, czyli składnikach poszczególnych ról, jakie będą potrzebne dla ról, które zostały wybrane w poprzedniej części wpisu. A więc po kolei, po dodaniu wszystkich ról instalator przechodzi do dodawania funkcji:

Czas na Windows Server 2012 cz.1 - Instalacja systemu

Windows Server 2012 miał swoją premierę trochę wcześniej niż jego desktopowy odpowiednik. Finalna wersja nowego systemu serwerowego Microsoftu miała miejsce 4 września tego roku. Co nowego przyniosła nam nowa wersja tego systemu? Sprawdźmy w praktyce. W odróżnieniu od poprzedniej wersji serwerowej Microsoftu, której było aż 12 wersji tym razem mamy do wyboru tylko 4 wersje, a mianowicie Datacenter, Standard, Essentails oraz Foundation.

Niestety moja firma nie ma kasy (jak zwykle zresztą:)), a więc test niestety będę musiał przeprowadzić na angielskiej wersji RTM, 64 bitowej.

Loga Windows - wersje serwerowe

Ale dzisiaj grzeje niemiłosiernie, zaraz się usmażę żywcem :) Dobrze, że w biurze jest klima :) No ale starczy tego użalania, mamy poniedziałek, przydałoby się coś opublikować, a więc zapraszam.

Jakiś czas temu zebrałem loga systemu Windows (w wersji klienckiej). Tym razem, uzupełniam ten wpis o loga Windowsa w wersjach serwerowych oraz wersjach NT. Do dzieła więc.

Logo Windows NT