popularne tematy: serwery

Synology Diskstation DS416j — ostatnie wrażenie

No i nasz redakcyjny sprzętowiec kazał oddać brzydkie, acz funkcjonale, czarne pudełko z 4 dyskami SSD. Pudełko pewnie pojechało do kolejnego recenzenta. Czekam więc co o tym urządzeniu napisze kolejny bloger. Ja tymczasem zapraszam na drugą część moich zmagań z tym świetnym urządzeniem

Na początek trochę multimediów

Siłą nowoczesnych dysków NAS można poznać po możliwościach strumieniowego przeglądania jego zasobów.

Synology Diskstation DS416j — pierwsze wrażenie

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Tak samo z testowaniem NAS'a fajnie było, ale się skoczyło. No dobra, nie ma co narzekać trzeba coś napisać. A że tym razem trafiło coś co tygryski lubią najbardziej (parafrazując klasyka:)) to zapraszam do podsumowania moich zabaw z urządzeniem Synology DiskStation DS416j. Dokładnych parametrów dysku nie będę przepisywał, nie ma to najmniejszego sensu, ponieważ na stronie producenta wszystko elegancko opisano.

Obudowy komputerowe inne niż wszystkie

Święta, święta i po świętach. Miałem nadziej, że przez te kilka dni wolnego napisze coś sensownego, ale jakoś tak wyszło, ze nic mi nie wyszło:). Cóż, może po nowym roku najdzie mnie wena na dłuższe pisanie, bo kilka tekstów jest rozpoczętych, ale żaden nie nadaj się (póki co) do publikacji.

Życząc więc wszystkiego najlepszego w nowym roku zapraszam do obejrzenia kilku fotek niezwykłych obudów komputerowych, jakie udało mi się zobaczyć na własne oczy bądź wygrzebać gdzieś w czeluściach Internetu.

Specjalista ds. teleinformatycznych — spory projekt informatyczny (2) cz.59

No chyba już starczy tego pisania o HotZlocie bo zaczynam być monotematyczny:) Wracam więc do swoich zwykłych tematów. Pod koniec poprzedniego wpisu z serii specjalista zawarłem ciekawe zdanie którego skutki ciągną się po dziś dzień. Wtedy to zdanie zabrzmiało jakoś tak: "Miałem wówczas nadzieje, że problemy się skończyły i dalej to już pójdzie jak z płatka, niestety okazało się, że problemy to dopiero się zaczęły"

Specjalista ds. teleinformatycznych - Czy posiadanie firmowej strony WWW to aż taki problem? cz.48

Jakiś ten lipiec jest dla mnie niemożliwy. Z niczym nie mogę poradzić sobie na czas. Mam nadzieje, że w sierpniu wszystko się unormuje i wrócę do swojego "normalnego tempa". Dziś też mało brakowało a kolejna część specjalisty nie pojawiła by się, no ale w końcu jakoś się pozbierałem w sobie, zapraszam więc do kolejnej odsłony mojej batalii w pracy. Tym razem o umieszczaniu strony internetowej w sieci.

Specjalista ds. teleinformatycznych - A dlaczego ten serwer jest taki brudny? cz.45

Co prawda mamy jeszcze święta, ale one zaraz się skończą, a moja nierówna walka z komputerami będzie trwać jeszcze jakiś czas, zapraszam więc do kolejnej części przygód specjalisty ds. teleinformatycznych:). Od jakiegoś czasu w administracji szpitala (która znajduje się na poddaszu) trwa wielki remont wszystkich pomieszczeń i wymiana całego dachu. Efektem tego jest kupa kurzu, bałaganu i ogólnego rozgardiaszu. Po zakończeniu remontu serwerowni musiałem na nowo umieścić w niej serwery i cały sprzęt informatyczny potrzebny do obsługi szpitala.

Tani NAS - Unitek Y-3357

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad zakupem jakieś taniego dysku NAS do domu. Długo jednak nie mogłem się na nic zdecydować i w końcu nic nie kupiłem:). W sumie to bardzo dobrze bo kilka dni temu dostałem (no prawie za darmo:)) nowa obudowę dysku NAS mało znanej na naszym rynku firmy Unitek. Dokładnie jest to model

Czas na Windows Server 2012 - Porażka

No cóż życie jest życiem. Dziś (a w sumie to wczoraj) miało być o tym jak skonfigurować serwer do pracy jako serwer WWW. A także jak zmusić serwer do zarządzania numerami IP w sieci, czyli popularny serwer DHCP, ale (no właśnie zawsze jest jakieś ale) komputer na którym miałem zainstalowany Windows Serwer 2012 wyzionął ducha. Niestety zasilacz, który zastosowałem w zestawie dostał przepięcia (oczywiście UPS'a nie było) i uszkodził płytę główna i pamięć RAM. Ja wiem, że kilku z Was od razu odradzało mi zastosowanie tego zasilacza (Jakiś tam Feel)