popularne tematy: windows

Dell Latitude 7350 + Dell Wireless Dock — wszystko co dobre kiedyś się kończy (cz.5)

Niestety dwutygodniowy okres testów zakończył się kilka dni temu i ciężkim sercem musiałem zwrócić sprzęt do redakcji, a że byłem we Wrocławiu to z przyjemnością odwiedziłem redakcję i mogłem chwilę porozmawiać z ekipą DP. Jak dla mnie taki wypad do redakcji jest odskocznią od codzienności a same rozmowy z chłopakami z DP bardzo sobie cenię. No dobra dobra dość tych sentymentów:)Trzeba by napisać kilka słów podsumowania.

Dell Latitude 7350 + Dell Wireless Dock — dobre złego początki (cz.1)

W poniedziałek z rana otrzymałem sporej wielkości paczkę, z której wywnioskowałem, że chyba Kristov_pl się pomylił i przysłał mi jakiś stacjonarny komp zamiast laptopa:) Szybko się jednak okazało, że środku siedział sobie 13 calowy laptop Dell Latitude 7350 wraz z tajemniczym wówczas dla mnie pudełkiem o nazwie Dell Wireless Dock. Po włączeniu hybrydy okazało się, że komputer ma zainstalowany Windows 10 w wersji PRO. No dobra może już czas najwyższy pobawić się dłużej nowym dzieckiem z Microsoftu.

Test przeglądarek WWW — która z nich jest najlepsza? Moje uzupełnienie cz.2

Kurcze co za dzień, z niczym nie mogę się wyrobić, no ale w końcu dotarłem do domu:) Dziś wpis dla tych co czytać nie lubią:). Mało tekstów, dużo obrazków:). Niestety ale poziom moich wpisów ostatnio spadł diametralnie, dla mnie wakacje w tym roku coś za długo trwają:). No, ale co się odwlecze to nie uciecze. Ostatni wywiad mogę zaliczyć do dobrych. Mam nadzieje, że i dzisiejszy wpis zrehabilituje moje ostatnie słabe wpisy. Do dzieła więc:)

Linux w instytucjach — no i dostało mi się za moją niewiedzę

Może tytuł nie do końca oddaje to co mam na myśli, ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy. Do rzeczy więc. Jakiś czas temu na naszym portalu pojawiła się informacja o tym, że Rosjanie rezygnują z Windowsa i palnąłem wówczas gafę na temat Linuxa w Monachium. Postanowiłem przyjrzeć się tej sprawie głębiej (wiem, szybki jestem:)) i wyszło na to, że jednak nie miałem racji. Ale może po kolei.

Czy po każdym asystencie pobierania musimy sprzątać system? Wygląda na to, że tak

Jakiś czas temu Cebula na swoim blogu podał nam niezbyt szczęśliwą informację o wprowadzeniu asystenta pobierania na łamach DP. Komentarze wówczas nie były zbyt przychylne. Nie mi oceniać jakości tego asystenta czy przesłanek jakimi kierowała się redakcja wprowadzając asystenta. Bo nie o to chodzi w tym wpisie.

Na forum w dziale bezpieczeństwo

Shaki81Lab: Asus K555LD — znowu przeciętniak w moich rękach

Coś ostatnio dużo nowego sprzętu przewija się przez moje ręce. Dawno już nie miałem sytuacji, gdzie koło mnie leży nowy laptop, dysk przenośny, smartfon oraz nowy NUC Intela. Acha jeszcze gdzieś nowy powerbank leży. No, ale od czegoś trzeba zacząć. Laptopa dostałem tylko na kilka dni, a więc on pójdzie na pierwszy ogień. Tym laptopem jest Asus K555LD a dokładnie to ASUS K555LD-XO484H, który po prostu nie zachwyca.

Windows 10 na hybrydzie

Kilka dni temu naskrobałem dwa (pierwszy i drugi ) wpisy na temat nowego dziecka z Redmond. Póki co wydaje się, że wyczerpałem temat, bo co tu więcej można pisać o nowszej wersji 8.1. Jak dla mnie to Windows 10 powinien mieć miano co najwyżej 8.2, bo na więcej nie zasługuje.