popularne tematy: windows

Dwie plotki na temat nowego Windowsa

Jak wszystkim wiadomo testowa wersja Windowsa 9 (Technical Preview) ma się pojawić 30 września podczas konferencji Microsoftu w San Francisco. Póki co nie jest to oficjalna data potwierdzona przez Microsoft, ale wszelkie plotki i domysły wskazują właśnie tą datę jako najprawdopodobniejszą.

Jednakże w piątek pojawiła się plotka, że jednak data wypuszczenia Windowsa 9 w wersji Technical Preview może być opóźniona o kilka dni i wszyscy czekający będą musieli się uzbroić w cierpliwość.

Co nowego przyniesie nam Windows 9 (Nazwa kodowa - Threshold)

Jednym z moich pierwszy wpisów na blogu dobrychprogamów były krótkie dywagacje na temat tego, czego możemy spodziewać się w Windowsie 8. Teraz na fali zapowiedzi pierwszej beta-wersji Windowsa 9 przydałoby się stworzyć krótkie podsumowanie zapowiedzi nowych funkcji, jakie mają się pojawić w najnowszym dziecku firmy z Redmond.

A więc nie przedłużając bezsensownie wpisu przyjrzyjmy się obietnicą Microsoftu

Specjalista ds. teleinformatycznych — Jednak Windows XP musi odejść do Lamusa cz.49

Po krótkiej przerwie trzeba by wrócić do opisu walki, jaką nieprzetrwanie prowadzę od kilku lat w mojej pracy. Dziś chciałbym się skupić na Windowsie XP i problemach, jakie co chwila ten system "tworzy". Niestety okazuje się, że problemów jest coraz więcej i zaczynam mocno kombinować jak pozbyć się tego systemu z firmy, a że mam jeszcze jakieś 70 komputerów pracujących pod kontrolą tego systemu nie będzie to łatwa sprawa.

Przypadek 1 - Aktualizacja wykańczająca procesor.

Pod koniec zeszłego roku Microsoft wypuścił

Shaki81Lab - Asus R512C - laptop z dolnej półki jeszcze raz

Co za miesiąc, jakoś z niczym nie mogę się wyrobić. W zeszłym tygodniu nie było wywiadu to w tym tygodniu nie będzie specjalisty :). Ale żeby tradycji stało się zadość to w ten poniedziałek coś się opublikuje:). Do dzieła więc. Jakiś czas temu miałem okazję sprawdzić jak budżetowy Asus X550C, Dziś trafił do mnie inny "przedstawiciel" tej firmy, a mianowicie Asus R512C z Windowsem 8 na pokładzie.

Microsofcie dziękuje Ci - głupota użytkownika ponad wszystko

O tym, że Windows XP kończy cykl życia wiedzieliśmy przynajmniej od kilku lat, jednakże większość z nas przechodziła obok tej informacjo obojętnie. Bo w sumie co się może stać jak Microsoft zakończy owe wsparcie? W sumie nic. Ja również należałem do grupy osób które wiedziały, że wsparcie się skończy ale wychodziłem z założenia, że wystarczy odpowiedni antywirus oraz firewall i będzie po sprawie. No właśnie, z tym antywirusem i firewallem to jednak nie do końca wyszło ma jak należy. Ale może po kolei.