popularne tematy: windows

Skype i masa problemów

Ja zawsze myślałem, że Skype to program dla każdego. Niezależnie od upodobań, platformy czy kij wie jeszcze czego. Ale jednakże pomyliłem się, I to jeszcze jak:) No, ale może po kolei. Prosta prośba od znajomej - po aktualizacji Skype przestał działać. To znaczy działa, ale bez obrazu. Pomyślałem sobie - prosta sprawa. Pewnie coś z ustawieniami kamery. Uporam się z tym raz, dwa. Miało być łatwo a wyszła z tego kilkudniowa walka, no, ale może po kolei:

Samsung xe500t1c-a01pl - Transformer z Windows 8 cz.1

Na fali testów Intela i Samsunga na blogu dobrychprogramów postanowiłem, że i ja coś przetestować. Co prawda nie zostałem wybrany przez redakcje do tych testów, ale to nic nie szkodzi:). Bo jak człowiek chce to może. A że w moje łapki na jakiś czas dostało się połączenie Intela i Samsunga to czemu nie. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A dokładnie to "dostałem" do sprawdzenia tablet

Czas na Windows Server 2012 - Porażka

No cóż życie jest życiem. Dziś (a w sumie to wczoraj) miało być o tym jak skonfigurować serwer do pracy jako serwer WWW. A także jak zmusić serwer do zarządzania numerami IP w sieci, czyli popularny serwer DHCP, ale (no właśnie zawsze jest jakieś ale) komputer na którym miałem zainstalowany Windows Serwer 2012 wyzionął ducha. Niestety zasilacz, który zastosowałem w zestawie dostał przepięcia (oczywiście UPS'a nie było) i uszkodził płytę główna i pamięć RAM. Ja wiem, że kilku z Was od razu odradzało mi zastosowanie tego zasilacza (Jakiś tam Feel)

Czas na Windows Server 2012 cz.4 - Menadżer serwera 2

Ten wpis jest jakoby kontynuacją poprzedniego wpisu. Tym razem krótki opis drugiej części Instalacji komponentów Windows. Po zainstalowaniu wszystkich potrzebnych nam ról teraz należy skupić się na funkcjach, czyli składnikach poszczególnych ról, jakie będą potrzebne dla ról, które zostały wybrane w poprzedniej części wpisu. A więc po kolei, po dodaniu wszystkich ról instalator przechodzi do dodawania funkcji: