popularne tematy: windows

Czas na Windows Server 2012 cz.1 - Instalacja systemu

Windows Server 2012 miał swoją premierę trochę wcześniej niż jego desktopowy odpowiednik. Finalna wersja nowego systemu serwerowego Microsoftu miała miejsce 4 września tego roku. Co nowego przyniosła nam nowa wersja tego systemu? Sprawdźmy w praktyce. W odróżnieniu od poprzedniej wersji serwerowej Microsoftu, której było aż 12 wersji tym razem mamy do wyboru tylko 4 wersje, a mianowicie Datacenter, Standard, Essentails oraz Foundation.

Niestety moja firma nie ma kasy (jak zwykle zresztą:)), a więc test niestety będę musiał przeprowadzić na angielskiej wersji RTM, 64 bitowej.

Windows 8 dla starszych osób?

Wpisów o Windows 8 mamy co nie miara. Jak widać na dobrychprogramach nastał czas Windows 8. Ilość wpisów przerosła moje oczekiwania. W sumie to dobrze, że mamy tyle wpisów, bo redakcja będzie miała ciężki orzech do zgryzienia. Skoro temat jest na topie to i ja spróbuję:)

Nie chcę jednak zachwalać jaki to nowy system Microsoftu jest dobry czy też zły. Takich wpisów jest co nie miara. Nie mam zamiaru też po raz kolejny pisać jaka instalacja jest prosta i intuicyjna czy też bardzo trudna. Nie mam też zamiaru wymieniać wad czy zalet tego systemu bo takich wpisów mamy.

Loga Windows - wersje serwerowe

Ale dzisiaj grzeje niemiłosiernie, zaraz się usmażę żywcem :) Dobrze, że w biurze jest klima :) No ale starczy tego użalania, mamy poniedziałek, przydałoby się coś opublikować, a więc zapraszam.

Jakiś czas temu zebrałem loga systemu Windows (w wersji klienckiej). Tym razem, uzupełniam ten wpis o loga Windowsa w wersjach serwerowych oraz wersjach NT. Do dzieła więc.

Logo Windows NT

Co się stało ze starą dobrą alfą i betą?

Coś nie mogę zebrać się na nowe wpisy i publikuje to, co teoretycznie miało iść do kosza. No ale cóż. Znowu głównej nie będzie ;)

Nie ma to jak se ponarzekać:)

W dawniejszych czasach jak producent wypuszczał nowe oprogramowanie to wydawał wersje alfa (i to nie zawsze), później wersję beta. Na koniec autor wypuszczał ostateczną wersję programu, który był gotowy dla końcowego użytkownika. Nie było ceregieli z kilkoma (jak nie kilkunastoma) wersjami testowymi, które nigdy nie były pozbawione bugów.

Logo Windows

Jakiś czas temu Internet obiegła informacja, że Microsoft zamierza zmienić logo Windowsa na inne. Pojawiło się ono już w wersji CP Win8 (Nie pamiętam jak to było przy wersji DP). Spowodowało to sporą dyskusję na temat tegoż logo. Oczywiście pojawili się ludzie, którzy chwalili nowy pomysł Microsoftu, a także tacy co wieszali psy na Microsofcie, że zmiany nie przynoszą nić dobrego.