popularne tematy: internet

Dzieje się — imprezy nie tylko dla analityków

W najbliższym czasie odbędzie się kilka interesujących imprez, mniej lub bardziej związanych z analityką. Są to: QlikSense Tour, MeasureBowling, SEMcamp i seminarium PMI. Wszystkie imprezy są ogólnodostępne i darmowe (za wyjątkiem SEMcampu, o czym niżej). Tak więc jest w czym wybierać... Poniżej postaram się krótko zachęcić do udziału w każdej z nich.

Qlik Sense Tour 2016

Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Katowice - 2-22 czerwca 2016

Pierwsza z imprez jest komercyjna, ale otwarta i całkowicie darmowa.

Zawód: analityk internetowy

Ponieważ co najmniej od kilku miesięcy popyt na analityków webowych zarówno w Polsce jak i na całym świecie znacznie przewyższa ich podaż, co wyraża się miedzy innymi rosnącą liczbą coraz bardziej interesujących ofert pracy, postanowiłem nieco przybliżyć Wam ten interesujący zawód.

Od około dwudziestu lat zajmuję się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Początkowo była to webmasterka, szybko doszło do niej SEO, które ładnych kilka lat było głównym źródłem mojego dochodu. Kilka lat temu

100 GB internetu LTE dla firm za 25 PLN miesięcznie

Mój wpis będzie składał się z dwóch części. W pierwszej opiszę moje utarczki z Play'em po tym, jak moim zdaniem, firma nie chce się wywiązać z zawartej ze mną umowy. W drugiej natomiast opiszę, jak podpisać z Play'em umowę na firmowy nielimitowany mobilny internet LTE za 25 PLN miesięcznie brutto.

Część pierwsza: kupuję tani abonament w Play

Wszystko zaczęło się od tego, że szukałem bardzo taniego abonamentu dla kolejnego firmowego numeru. Znalazłem całkiem fajną ofertę za 9,99 PLN netto miesięcznie:

  • nielimitowane minuty do sieci PLAY

Koniec obowiązkowej integracji Gmaila z Plusem

Trudno jednoznacznie stwierdzić czy Google są jeszcze korporacją czy już czymś znacznie groźniejszym. Wydawać by się mogło, że w tej chwili Google „dzieli i rządzi” całą siecią, na szczęście jednak nie jest to jeszcze prawdą.Kilka dni temu Google po cichu zaczęło się wycofywać ze swojej polityki zmuszania użytkowników Gmaila do zakładania jednocześnie kont Google Plus. Pomimo, że stało się to bez rozgłosu, fakt ten jest jednak dosyć istotny.