popularne tematy: internet

Za gracza komputerowego tyle co za piłkarza? Tak, i to w Polsce!

Sport, wg wszelkich słownikowych definicji, to pewna forma aktywności, której celem ma być doskonalenie sprawności fizycznej i dążenie do współzawodnictwa. Fundamentalne znaczenie ma tutaj wspomniana sprawność fizyczna. To ona determinuje co powinno zwać się sportem, a co nie. Co zatem z e-sportem? Wielu uważa, że granie, nawet profesjonalne, w gry komputerowe, nie może być uznawane za sport. Nie ma tu przecież, żadnego aspektu dotyczącego sprawności fizycznej.

Wpływ reklam internetowych na zużycie pamięci RAM

Przy okazji mojego testu przeglądarek, w komentarzach pojawiło się kilka zastrzeżeń co do zapotrzebowania na pamięć RAM przez przeglądarki. Należy sobie uświadomić, że na zapotrzebowanie RAM wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy z nas posiada inną konfigurację komputera, systemu i w końcu samej przeglądarki. Również repertuar odwiedzanych stron jest u każdego z nas inny.

Benchmarkowy test przeglądarek

Początkowo wpis ten miał być poświęcony całkowicie nowej wersji Opera 15 Next, która jest całkowicie nowym etapem w rozwoju tej przeglądarki. Niestety pomimo upłynięcia prawie miesiąca od wydania pierwszej wersji testowej, pracownicy Opera Software nie udostępnili nic innego do testowania jak sam silnik WebKit w interpretacji norweskiej. Niema co się w tej kwestii oszukiwać. Na Opera Desktop Blog użytkownicy są zachęcani do testowania nowej Opery, jednak jedyne co im się udostępniło to tak naprawdę znane wszystkim możliwości silnika WebKit.

Opera na WebKit - krok w tył czy postęp?

Wczoraj ogłoszono, że Opera posiada 300 milionów aktywnych użytkowników swoich produktów. Wynik dobry choć absolutnie nie imponujący. Trudno jednak go nie docenić biorąc pod uwagę, że za norweską firmą nie stoi żaden gigant z branży IT, a same produkty są w pełni autorskie (silnik renderowania Presto). Oprócz pochwalenia się ilością użytkowników Opera ogłosiła, że porzuca silnik Presto na rzecz popularnego WebKita.

E-seniorzy – czy istnieją?

Wysłanie maila, zapisanie się do sieci społecznościowych, korzystanie z videoczatu, nawigowanie po Internecie. Starsze osoby są coraz bardziej technologiczne – wg moich badań (rozpoczętych wraz z rozpoczęciem moich studiów w 2009 roku), użytkowników 65+, którzy korzystają z komputerów wciąż przybywa. Moje pierwsze statystyki, które ze względu na moje początki w przeprowadzaniu takich badań mogły zawierać pewne niedoskonałości w metodach badawczych, wskazywały, że pod koniec 2009 roku użytkowników 65+ było w okolicach 6,7%.