popularne tematy: oprogramowanie

MIUI 10 (X) – zmiana filozofii?

O chińskiej nakładce MIUI można powiedzieć wiele. Czego by jednak nie mówiono, z pewnością nie można tej nakładce zarzucić braku innowacyjności. Nakładka ta rozwijana od 2010 roku, już od pierwszego wydania zasługiwała na miano innowacyjnej w światku Androida. Oczywiście w zależności od tego kto mówi, można usłyszeć tyle dobrego, co i złego. O zaletach czy wadach MIUI napisano i powiedziano wiele, natomiast te drugie często wynikały z tego, że nakładka znacząco odbiegała od wizji Google’a na Androida.

L.A.G — wymierający gatunek

Właśnie wróciłem z urlopu. Urlopu, podczas którego musiałem być w ciągłym kontakcie ze współpracownikami. Urlopu, podczas którego pracować jest rzeczą normalną. Niezbyt wypoczęty psychicznie, miałem chwilę czasu dla siebie podczas powrotnego lotu. Lotu, który pilotował Tony. Nie, Tony nie jest pierwszym kapitanem. Tony to samolot, pilot i obsługa w jednym. Tony to fenomen, który w tym roku wykonał już blisko tysiąc lotów. Tony się nie myli i to jest świetne.

LG Nexus 5 - test mobilnego potworka

Historia serii Nexus sięga 2010 roku. Wtedy to powstał pierwszy smartfon wyprodukowany przy współpracy Google i HTC, a w kolejnych latach Google powierzyło realizację swoich wizji na temat smartfonów Samsungowi oraz LG. Czym w ogóle jest seria Nexus? W założeniach miał to być sprzęt przeznaczony dla deweloperów, którzy mieliby do dyspozycji urządzenia z czystym Androidem. O ile założenia te faktycznie się sprawdziły w przypadku HTC Nexus One i Samsung Nexus S, o tyle wraz z nadejściem Samsunga Galaxy Nexus sytuacja się zmieniła.

Wpływ reklam internetowych na zużycie pamięci RAM

Przy okazji mojego testu przeglądarek, w komentarzach pojawiło się kilka zastrzeżeń co do zapotrzebowania na pamięć RAM przez przeglądarki. Należy sobie uświadomić, że na zapotrzebowanie RAM wpływ ma wiele czynników. Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy z nas posiada inną konfigurację komputera, systemu i w końcu samej przeglądarki. Również repertuar odwiedzanych stron jest u każdego z nas inny.

Benchmarkowy test przeglądarek

Początkowo wpis ten miał być poświęcony całkowicie nowej wersji Opera 15 Next, która jest całkowicie nowym etapem w rozwoju tej przeglądarki. Niestety pomimo upłynięcia prawie miesiąca od wydania pierwszej wersji testowej, pracownicy Opera Software nie udostępnili nic innego do testowania jak sam silnik WebKit w interpretacji norweskiej. Niema co się w tej kwestii oszukiwać. Na Opera Desktop Blog użytkownicy są zachęcani do testowania nowej Opery, jednak jedyne co im się udostępniło to tak naprawdę znane wszystkim możliwości silnika WebKit.

Opera na WebKit - krok w tył czy postęp?

Wczoraj ogłoszono, że Opera posiada 300 milionów aktywnych użytkowników swoich produktów. Wynik dobry choć absolutnie nie imponujący. Trudno jednak go nie docenić biorąc pod uwagę, że za norweską firmą nie stoi żaden gigant z branży IT, a same produkty są w pełni autorskie (silnik renderowania Presto). Oprócz pochwalenia się ilością użytkowników Opera ogłosiła, że porzuca silnik Presto na rzecz popularnego WebKita.

Przegląd Androida 4.0 ICS na Galaxy Note

Dosyć długo musieli czekać użytkownicy Galaxy Note na oficjalną aktualizację Androida do wersji Ice Cream Sandwich. Data wydania była kilkukrotnie przekładana a Samsung obrał taktykę milczenia. Koreańczycy w zamian za to opóźnienie postanowili dodać specjalny zestaw aplikacji dedykowany rysikowi S Pen - Premium Suite. Osobiście uważam, że było to drobne kłamstewko ze strony Samsunga, który i tak miał zamiar wydać ten pakiet nie mając na uwadze daty premiery i opóźnień samej aktualizacji.

BlackBerry 10 - o być albo nie być

BlackBerry to smartfony kojarzone z pełną klawiaturą qwerty i z biznesmenami w garniturach. Należy jednak uświadomić sobie, że są to skojarzenia występujące u nas w Polsce (ew. Europie wschodniej) gdzie terminale te nie są zbyt popularne. W Ameryce marka BlackBerry pomimo wielkich kłopotów nadal jest jednym z czołowych graczy na rynku smartfonów. Często urządzenia z logo jeżynki uważane są za terminale przestarzałe, w których brak innowacyjności, które przeznaczone powinny być tylko do pracy.