popularne tematy: porady

Tomek a hardware, czyli jak wyciszyć kartę graficzną

Wpis ten jest kolejnym artykułem traktującym o wyciszaniu komputera.

Na pewno każdy użytkownik komputera spotkał się z problemem głośnej pracy swojego PC. Nieraz są to proste w naprawie problemy z brudnym wentylatorem bądź zatartym łożyskiem chłodzenia, ale czasami są to zdarzenia o wiele bardziej skomplikowane. Samo rozebranie wentylatora oraz naoliwienie go to nic w porównaniu z problemami związanymi z głośną pracą karty graficznej.

Tomek a hardware, czyli jak uciszyć komputer

Dzisiaj wieczorem remontując komputer znajomemu zwróciłem uwagę na jego chłodzenie. Otóż jak na komputer, który, ledwo radzi sobie z Windowsem 7 to posiadał 5 wentylatorów. Po co Panu tyle "wiatraków" spytałem. Starszy Pan szybko odpowiedział, iż ceni sobie dobrze klimatyzowaną obudowę, a potem porównał PC do swojego nowego samochodu z klimatyzacją. Jednakże tak jak ilość wentylatorów zaskoczył mnie także poziom hałasu, który te wentyle generowały.

Modding wizualny: obudowa ATX

Jakiś czas temu postanowiłem wymienić obudowę od komputera domowego ( przeznaczony jedynie do przeglądania internetu oraz okazjonalnych filmów). Przeglądając allegro za odpowiednim zamiennikiem zauważyłem, że obudowa spełniająca moje wymagania to koszt oscylujący w granicach 80- 100 zł. Niestety, jako student z marszu wymieniłbym 100 innych celów przeznaczenia takiej sumy.

I w tym momencie w głowie pojawił się zalążek planu odnowienia mojej obecnej obudowy. Koszt farby w sprayu do metalu to kwota około 15 złotych. Przydałyby się, więc 2 takie spraye: czerwony oraz czarny.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Siemanko

Od pewnego czasu mój Windows 8.1 rozpoczął wręcz podjazdową wojnę ze swoim administratorem. Było to o tyle uciążliwe, ponieważ występował w momentach, gdy nie zapisałem pokaźnego fragmentu tekstu w mojej pracy licencjackiej bądź podczas testów/pisania recenzji na bloga.

W pewnym momencie postanowiłem walczyć, a po kilku godzinach szukania przyczyny udało mi się wygrać.

A oto kilka porad, które są wynikiem moich doświadczeń nabytych podczas epickiej walki ze złym potworem zwanym Windows :P

Extremalny test chłodzenia Fortis He1225

Jako normalny użytkownik komputera z nieco większymi zapędami do wyciskania ostatnich potów z PC postanowiłem kilka tygodni temu kupić nowe, wydajniejsze chłodzenie dla mojego procesora :FX 6100.

Wybór po wielu godzinach czytania testów innych użytkowników padł właśnie na Fortisa - jednego z nielicznych w swojej kategorii reprezentanta polskiej myśli technicznej.

Nie będę się zbytnio rozpisywał na temat samego montażu, ponieważ jest on do bólu standardowy, a do tego niezwykle prosty. Po zamontowaniu na Mobo, Fortis wygląda tak:

HudWay beta czyli jak za pomocą smartphona rozszerzyć możliwości jazdy samochodem

Siemanko

Przeglądając nocą internet, natrafiłem na bardzo ciekawą aplikację : Hudway. Już na samym początku zapoznawania się z opisem aplikacji byłem bardzo mocno zafascynowany samą aplikacją. Według twórców za pomocą samej tylko aplikacji oraz GPS możemy ze swojej nudnej, często brudnej lub porysowanej przedniej szyby zrobić bardzo intuicyjny wyświetlacz drogi, która jest przed nami.

Prawda, że pomysł bardzo ciekawy. Sam zapragnąłem przetestować aplikację na moim SGS 2.

Recenzja HP Premium Digital Headset

Myśląc coraz intensywniej o zostaniu bloggerem/videobloggerem postanowiłem zakupić w miarę tanio headset bądź sam mikrofon.Na ten cel chciałem przeznaczyć 80 zł. Ciężkie jest życie studenta :PPrzeglądając wszelkie promocje w MediaMarkcie i przegrzebując się przez tony tandetnych Tracerów, A4Techów i tak dalej natrafiłem na ciekawie zapowiadający się produkt, a mianowicie był to Headset od HP. Dokładnie był to HP Premium Digital Headset.