popularne tematy: inne

FantAsia: test telefonu Elephone P8 Mini. Maksimum możliwości przy mini cenie?

Firma Elephone stale zalicza wzloty i upadki. Model S7 producenta, stanowiący wizualnego brata bliźniaka nowszych rozwiązań Samsunga, zawiódł mnie na całej linii, skłaniając oto do porzucenia interesowania się kolejnymi modelami telefonów tej marki. Ewidentnie szło się w ilość, nie jakość, wybijając się zwłaszcza na polu braku wsparcia programowego dla fonów już starszych. W międzyczasie, z uwagi na potrzebę zamiany mocno spracowanej słuchawki w rodzinie, zacząłem rozglądać się za budżetowym smartfonem nie większym niż 5 cali, z możliwie jak najszerszym wachlarzem opcji.

FantAsia: minitest ELE Blitz, Tornado i Thunder, produktów MGCOOL z QC 3.0

Wraz z dostrzegalnym wzrostem pojemności akumulatorów w telefonach komórkowych, co było bezpośrednią odpowiedzią na urządzenia z ekranami 5,5-cala oraz powyżej, które musieliśmy częstokroć zasilać przynajmniej codziennie, obmyślono technologie szybkiego ładowania. Coraz więcej sprzętów również z Chin chwali się obsługą takiego czy innego systemu, gdzie nazwy są różnorakie, ale ogólnie mówi się zazwyczaj o kompatybilności z Quick Charge Qualcomma, obecnie już w wersji 3.0.

QTip: Letnia wyprzedaż w sklepie Gearbest i osobna z jego europejskich magazynów

Kolejna błyskawiczna nowina, czy raczej przypomnienie, dla osób, które ciągle wahają się, czy wejść w niebezpiecznie wciągający świat azjatyckiej elektroniki. Sklep Gearbest ruszył niedawno z letnią wyprzedażą, na której znajdziecie wiele ciekawych produktów w (jeszcze bardziej) kuszących cenach. Przekrojowo przycięto ceny na całą masę rzeczy, które ładnie poukładano w kilka kategorii, by łatwiej było akcję ogarnąć.

QTip: sklep Gearbest ma już dwa lata, popatrzcie w promocje jubileuszowe!

Sklep Gearbest cieszy się już całkiem niezłą opinią nawet w naszym kraju, a tymczasem wystartował w sumie raptem dwa lata temu. Z okazji urodzin uruchomiono oczywiście liczne atrakcje cenowe, więc warto zajrzeć na stronę jubileuszową, bo może coś akurat dacie radę wypatrzeć i ustrzelić. W dużym skrócie, oto czego możecie się spodziewać na przestrzeni dni:

1.

FantAsia: Chuwi Vi7, czyli do czego nadaje się najtańszy tablet z 3G oraz modułem GPS

Tablet to niewątpliwie przydatna rzecz. Zapewnia szybki i wygodny dostęp do informacji z sieci, może posłużyć w celach rozrywkowych, czyli do uruchamiania gier lub oglądania filmów, robić za GPS czy nawet przerośnięty telefon komórkowy, jeżeli ma odpowiednie podzespoły — przy okazji oferując też przenośny Internet. Ile trzeba obecnie zapłacić za podstawowy model, który umożliwiłby to wszystko? Sam zacząłem rozglądać się ostatnio dla odmiany za czymś tanim oraz prostym, jednak funkcjonalnym zarazem i w sklepie Gearbest wpadł mi w oko model Chuwi Vi7 za niecałe

FantAsia: miernik napięcia USB i plastikowe gogle VR Ritech Virtual Reality 3D Glasses II

Jeśli ktoś zarazi się już pasją do produktów rodem z Azji, pewnie bardzo szybko stanie się również po prostu gadżeciarzem, który zaglądał będzie do internetowych sklepów nie tylko w kategorię smartfonów czy tabletów. Chciałbym tym razem przybliżyć czytelnikom dwie przydatne rzeczy wypatrzone w sklepie Gearbest raczej w akcesoriach. Jedna z nich to niezwykle użyteczny miernik prądu

Więcej danych, czyli rzut okiem na kartę 64 GB UHS-I U3 Kingstona i czytnik USB 3.0

Pamiętam, jak w pierwszym komputerze PC miałem dysk twardy 128 megabajtów, a teraz powoli standardem dla pamięci USB staje się 32 GB... Wraz z rozwojem technologii, w tym wzrostem rozdzielczości materiałów multimedialnych, przesyłanych po szerokopasmowych łączach, nasze potrzeby na wolne miejsce na dane także się zmieniły. Jeszcze rok temu wystarczyło mi skromne 16 giga na karcie w mym nieocenionym aparacie Canon SX240, odkąd jednak zacząłem częściej sprzętem filmować, przerzucanie rzeczy z karty na komputer stało się zbyt regularną czynnością.

FantAsia: Syma X5C-1, czyli wysokich lotów dron (nie tylko) dla początkujących

Kiedy na poprzednim HotZlocie Limak zachęcał przybyłych do zabaw z dronami, oczywiście mnie również zainteresowały latające warczące cudeńka. Zapytany o to, od czego zacząć przygodę z lataniem, Kamil polecał poszperać w chińskich sklepach internetowych. Kiedy po czasie wciągnęło mnie ściąganie różnorakich gadżetów z Azji, naturalnie wróciłem do myśli sprzed kilku miesięcy.

Co w mym HaPe-X siedzi, czyli jak dysk SSD HyperX Savage SHSS3B7A/240G przyśpieszył nieco leciwego już laptopa

Jeżeli ktoś dalej zastanawia się nad zakupem dysku SSD w miejsce HDD, albo przynajmniej postawieniem na nim systemu, by pliki trzymać na standardowym twardzielu, nie ma się co zbytnio z tym więcej wahać. Nie jest to już tak droga technologia, jak przed laty, a komfort z użytkowania w ten sposób odświeżonego komputera naprawdę warty jest poniesionego wydatku. Obecnie w swoim laptopie