popularne tematy: porady

QTip: Letnia wyprzedaż w sklepie Gearbest i osobna z jego europejskich magazynów

Kolejna błyskawiczna nowina, czy raczej przypomnienie, dla osób, które ciągle wahają się, czy wejść w niebezpiecznie wciągający świat azjatyckiej elektroniki. Sklep Gearbest ruszył niedawno z letnią wyprzedażą, na której znajdziecie wiele ciekawych produktów w (jeszcze bardziej) kuszących cenach. Przekrojowo przycięto ceny na całą masę rzeczy, które ładnie poukładano w kilka kategorii, by łatwiej było akcję ogarnąć.

QTip: Ciekawa promocja na telefon Vernee Thor, nie tylko dla wielbicieli The Avengers

Kolejna informacja porada dla elektromaniaków. Jeżeli od dłuższego czasu rozważaliście nabycie swej pierwszej azjatyckiej słuchawki, aby wejść do świata uzależniającej elektroniki rodem z Chin, być może teraz nadarzyła się ku temu doskonała okazja. Sklep Gearbest ruszył z promocją na telefon Vernee Thor, skierowany nie tylko do wielbicieli komiksowej ekipy The Avengers. Przy sprzyjających wiatrach, można go złapać już za zaledwie jakieś 50 dolarów.

HaPe-X, czyli o kupowaniu używanych laptopów jeszcze słów kilka (na przykładzie czekoladowego notebooka HP 6570b)

Raz na jakiś czas trzeba wymienić komputer. Tak jest i z tym nie ma się co kłócić. Jedni pójdą może w doinwestowywanie w podzespoły dla stacjonarnych PC, inni za to raczej machną ręką na stary złom, aby zacząć rozglądać się za wygodniejszym w użyciu laptopem. Ja, zainspirowany blogowymi wpisami niektórych, już dawno miałem zamiar przyjrzeć się rynkowi używanych notebooków.

QTip: Jak wyłączyć Shumway i przywrócić zwykłego Flasha w Firefoksie

Po raz kolejny mała porada na szybko, tym razem dla użytkowników przeglądarki Firefox, którzy nagle zorientowali się, że w okienkach z animacjami/grami Flash pojawił się tajemniczy napis Shumway, a one same zaczęły zachowywać się niestabilnie.

Czym jest projekt Shumway nie będę się rozpisywał, bo po pierwsze forma moich QTipów generalnie tego nie zakłada, a po drugie nie będę powtarzał tego, co kiedyś pisała Xyrcon.

VPN i Xbox 360, czyli jak ominąć ograniczenia regionalne (używając laptopa z Windows 7)

Często można natknąć się w Internecie na treści, które nie są dostępne dla mieszkańców naszego kraju, bo objęto je ograniczeniami regionalnymi. Komputerowcy pewnie doskonale orientują się, jak je obejść wykorzystując VPN, a konsolowcy? Pomyślałem, że warto będzie przedstawić im krótką instrukcję co robić, gdy nie można skorzystać z jakiejś aplikacji multimedialnej na Xboksie 360 albo pobrać gry z nie swojego regionu (np. darmówki w ramach programu Games with Gold). Oszukiwać sprzęt będziemy z wykorzystaniem lapka z Windows 7.

Overmax Homebox cz. 3 - zasilacz, co wszystko psuł i co zrobić, gdy wideo jest, a obrazu nie ma

Jak zapewne pamiętacie z ostatniego wpisu, dałem skrzynce Overmax Homebox jeszcze trochę czasu na (od)zyskanie mojego zaufania, no i oczywiście poszło w drugą stronę... Dość oto powiedzieć, że machnąłem ręką i sprzęt już miał zostać oddany w inne ręce, kiedy pewnego pięknego wieczora (żeby było śmieszniej, tuż po północy) nieoczekiwanie nagle przestał działać. Światła zgaszone, prądu nie ma, dziękujemy. Ech, Made in China - pomyślałem, będąc jednak na tyle jeszcze trzeźwego umysłu, aby wykryć źródło problemu.

Overmax Homebox cz. 2 - o rzeczach wkurzających oraz wariującym Wi-Fi

Minął przeszło tydzień, odkąd poruszyłem temat istnienia multimedialnego pudełeczka Overmax Homebox na Androidzie, z dorzuconym tunerem DVB-T, i powiem szczerze, że przez ten czas niejeden raz miałem ochotę spakować sprzęt do pudełka, by go oddać. Chwaliłem, że ładnie łapie kanały, a tymczasem nagle zasięg tak spadł, że musiałem dorzucić drugą antenę, by dało się coś obejrzeć.

Głośnik włączający się podczas rozmowy? Oto sposób na dziwne zachowanie telefonu HTC.

W ostatnim czasie spotkałem się z bardzo irytującym problemem dotyczącym jednego z rodzinnych smartfonów - słuchawka HTC nagle stwierdziła sobie, że jest podłączona do stacji dokującej w samochodzie i wszelkie rozmowy automatycznie przełączało na głośnik telefonu. Oczywiście nigdy z takim zestawem nie była używana... Co prawda z belki informacyjnej niby dało się tryb samochodowy wyłączyć, ale to nie usuwało problemu. Czy się odbierało, czy dzwoniło, głośnik zawsze był domyślnie aktywowany. Okazało się, że to powszechny problem.