popularne tematy: oprogramowanie

Miętowy Cynamon i dobre programy

O linuxach wszelkiej maści powstało już mnóstwo wpisów. Nie będę was przekonywać, że warto przesiąść się na linuxa. Każdy powinien zdecydować, jakiego systemu chce używać, jaki mu pasuje. Wpis jest w zasadzie małym uzupełnieniem świetnego wpisu Beriona Miętowy przewodnik.

Z krótkimi przerwami używam linuxa od 8-9 lat, a moim głównym systemem jest od ponad sześciu. Pierwszym była Mandriva z KDE. Od tamtego czasu wypróbowałam chyba wszystkie możliwe środowiska.

OS X Mavericks - za darmo, czyli do niczego?

Ostatnie posunięcie Apple - udostępnienie "wszystkim" swojego nowego OS wydawało się świetnym posunięciem. Z paru powodów. Po pierwsze nikt już nie będzie mógł powiedzieć, że Apple wydaje kolejne płatne ServicePacki! Bo nowości w kolejnych systemach wielu nikt nie zobaczył. Najbardziej przełomowa - tryb pełnoekranowy znany od wielu lat na innych platformach już się przejadła.

Trackery cz. I - Wstęp i historia trackerów

Chciałabym wam dziś przybliżyć jedne z najpopularniejszych programów muzycznych lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia w amatorskiej, profesjonalnej i scenicznej muzyce komputerowej. Dlaczego? Bo istnieje cała masa pięknej muzyki, które najprawdopodobniej nigdy nie słyszeliście a powstała ona właśnie na trackerach.

WWDC 2013 - co tym razem pokazało Apple?

Zaczęło się od trzęsienia ziemi. By napięcie powoli mogło wzrastać. Przynajmniej tak miało być w założeniach. Cóż więc pokazało Apple na wstępie swojej płatnej konferencji prasowej?

Anki - sztuczna inteligencja na iOS sterująca samochodzikami na torze!

Czytajcie ze zrozumieniem. Najbardziej innowacyjna firma na świecie (jak sama o sobie skromnie pisze) pokazała na wstępie swojej konferencji... gadżet. Zresztą nie obyło się bez problemów.

Zupełnie jak na odpuście...

Trochę szkoda że keynote zaczyna się od gier.

Programy, których nie znacie cz III i 1/3 DefleMask

Wbrew zapowiedziom dziś nie będzie o Dream Station, ten program na razie wykracza poza to, co chciałam wam zaprezentować, a więc programy multiplatformowe.

Wszystko w jednym

Czy można stworzyć program, który będzie posiadał wiele różnych enginów muzycznych i był jednocześnie banalny w obsłudze?

Niedawno pojawił się właśnie taki program - DefleMask. Jest to multiplatformowy tracker przeznaczony do tworzenia muzyki typu chip. Wcześniej opisywane przeze mnie edytory mogły odpychać ilością tajemniczych cyferek w długich kolumnach.

Nowy OS X 10.9 system specjalnie dla... powerlamerów?

Oprogramowanie Apple nigdy nie zachwycało. Zawsze było krok, dwa, czasem dziesięć za innymi systemami, jak Windows czy Linuks i to w podstawowych wydawałoby się rzeczach. Ot taki tryb pełnoekranowych aplikacji znany już od czasów Amigi 500 i Amiga OS1.3 (premiera tego systemu to okolice roku 1985). Na jak nazwała go firma Apple - Najbardziej Zaawansowanym Systemie Operacyjnym Świata (prawda jacy skromni?) - OS X Lion - wreszcie fani ogryzków mogli poczuć na własnej skórze jak się pracuje w trybie pełnoekranowym!

Dlaczego aplikacje w systemie iOS ładują się tak szybko?

Tekst powstał na podstawie pewnego komentarza. Jak się okazało informacja jest prawdziwa.

Do przesłania tej wiadomości niechcący zainspirował mnie mój znajomy, zagorzały applefan. Raczył on śmiać się, że na jego Cudzie Techniki aplikacje uruchamiają się znacznie szybciej niż na moim skrzypiącym Szajsungu. Nie wiedział on i zapewne duża część fanów apple również, że każda apka na iOS ma wgraną pewną bitmapę, która pokazywana jest na starcie zanim właściwy program się "doczyta".