popularne tematy: oprogramowanie

Motorola G7 Power czyli średniak chcący być wyżej

W końcu mogę cokolwiek powiedzieć od siebie…

W końcu mogę wyrazić opinię…

Także zaczynamy.

Po miesiącu od zakupu czas przedstawić pierwsze wrażenia z użytkowania Motoroli G7 Power. Tak, zdecydowanie jest to ciekawy model na polskim rynku, szczególnie, że jak na niskobudżetowca spełnia oczekiwania w mojej ocenie półki średniej niskiej. Ale od początku…

Specyfikacja:

Stara miłość nie rdzewieje a pomimo wielu niesprzyjających sytuacji kwitnie dalej…

Od niemalże 4 miesięcy nic nie napisałem a miałem 3 tematy, jednakże pisanie pracy inżynierskiej, praca, dom, pisanie pracy, zbieranie materiałów itd. to główne powody odkładania bloga na późniejsze miesiące. Poza tym wrodzone lenistwo tez dało o sobie znać… ot co, cały facet, co nie? Teraz będąc z kolei na zwolnieniu lekarskim mam czas na zebranie myśli. Dobrze, że tylko myśli bo mówienie odpada (wirusowe zapalenie gardła). Ale nie o życiu prywatnym chciałem. A raczej o innej miłości do której wróciłem.

Kilka słów na Nowy Rok o Windows 10 i nie tylko.

Właściwie nie miałem w zamyśle bazgrać tego wpisu. W zamyśle miałem inny temat ale i ten poszedł w odstawkę, głównie ze względu na brak czasu, święta, pisanie pracy dyplomowej, Sylwestra… Ok, tłumaczenia tłumaczeniami ale rzeczywiście wybiłem się z rytmu pisania. Pisania czegokolwiek.

Ok, czas na sprecyzowanie zawartości wpisu. Dlaczego akurat Windows 10? Szeroki jak Pudzian w barach temat, długi jak rzeka temat. Ale to wszystko raczej wpływ emocji aniżeli rozsądku. Nie ma być to wpis dla zabawy, wpis na od&^%$#ol, nie.

„Zainstaluj sobie Linuxa, będziesz zadowolony” … ale jakoś nie jestem i niestety korzystam z Windowsa.

Wiem, domyślam się, że po raz kolejny wylewam żale bo coś mi nie wychodzi albo poruszam temat który można równie dobrze opisać na forum. Nie. Bo zginie w milionach wpisów innych użytkowników.

Czytam sobie forum, czytam sobie blogi (jedne ciekawsze, inne tragiczne) ale nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a mam ich wiele i nikt sensownie nie potrafi mi, kompletnie niepokornemu, wytłumaczyć co mam jak zrobić. Tutoriale na niektórych forach pisane są językiem niemalże technicznym tak jak np. wpis o

Przyzwyczajenia do codzienności czyli wymiana starego smartfona... na nowy [część 3.]

Czas najwyższy na lekkie podsumowanie recenzowanego sprzętu. Lekkie jak sam telefon :)

Użytkowanie.

Tu nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko działa niemalże idealnie. Niemalże.Zadowolonia nie kryję z samego telefonu, jego wielkość mi odpowiada, jest idealny pod moje ręce. Poprzedni HTC Desire S, 3.7 cala, był dobry jeśli chodzi o wielkość ale brakowało mi czasem cali na tym wyświetlaczu i powiększanie stało się koniecznością co przy okazji ścinało cały system. Dlaczego? Aktualizacja była temu winna.

Przyzwyczajenia do codzienności czyli wymiana starego smartfona ... część 2.

Wiem, że nie każdy lubi czytać recenzje urządzeń pokazujących się na rynku. Teraz łatwiej jest skorzystać z YouTube'a i tam wpisując to co nas interesuje znaleźć obiekty pożądania. Sam z tego korzystam bo nie lubię czytać recenzji, no chyba że jest ona napisana w ciekawy i prosty sposób dla osoby która szuka konkretów.

Sam zresztą chcąc kupić wspomniany smartfon szukałem szybkiej recenzji i to była baza od której wyszedłem chcąc w przyszlości być w posiadaniu właśnie LG L9.Szukając nowego smartfona zawsze zaglądam na kanał Mobzilli na YouTube'ie.

Przyzwyczajenia do codzienności czyli wymiana starego smartfona ... część 1.

Miałem nic nie pisać odnośnie swojego nowego smartfona, bo przecież każdy w obecnych czasach może tego dokonać. Ot co, idziemy do operatora, zmieniamy ofertę, kupujemy na aukcji bądź w jakimś markecie z elektroniką etc. Chwalić nie ma się czym w sumie...

Do czego dążę. Jak wcześniej pisałem na blogu (a kto czytał ten wie) jakie miałem przeboje z moim poprzednim smartfonem, pierwszym jakim miałem, HTC Desire S. A to padł wyświetlacz, a to serwis, a to zalanie przeze mnie, walka z Regenersis o odzyskanie działającego urządzenia. No istny cyrk.

Oddajemy naszego smartphone'a do serwisu, czyli jak to się robi w Polsce ... część 4 (miejmy nadzieję, że ostatnia) ... polecony serwis i utrata gwarancji.

Wracam z szczyptą wiadomości odnośnie serwisowania smartphone'ów, a dokładniej to z serwisowaniem mojego HTC Desire S.

Jak już pisałem wcześniej, telefon oddałem w prywatne ręce, czyli do serwisu z polecenia, dnia 12 grudnia ubiegłego roku.

Całość usługi miała trwać tydzień do 2 tygodni. Ale jak to bywa w naszym kraju sprawy lubią przeciągać się...

Przesiadka z telefonu na Androida [czy warto bawić się Androidem - rozmyślenia własne cz.1]

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem telefonu z Androidem. Pewnie niektórzy będą śmiać się, że dopiero teraz, bo przecież smartfony z zielonym ludkiem są już od kilku lat.Ale nie o tym chciałem napisać od kiedy to jest Android...Czym jest sam Android?

Android jest darmową platformą dla telefonów komórkowych. Platforma Android zawiera zintegrowany zestaw oprogramowania dla urządzeń mobilnych. W skład Platformy wchodzi system operacyjny, oprogramowanie pośrednie (middleware), interfejs i aplikacje.