popularne tematy: porady

Było tego dużo ale warto się nad tym pochylić... czyli alternatywy dla aplikacji Facebooka

Odkąd istnieje Facebook niemal każdy z nas używa go na telefonie. Ok, nie każdy, i nie na telefonie a smartfonie. Nie mniej aplikacja jest mega popularna i nadal wielu użytkowników Facebooka korzysta z oficjalnej aplikacji wiedząc jedynie o jednym jego zamienniku w postaci Facebooka Lite. Osobiście niemalże od zawsze miałem główną aplikację do przeglądania serwisu, jednak od pewnego czasu jak właściwa aplikacja zaczęła puchnąć jak pozostawione do wyrośnięcia ciasto drożdżowe postanowiłem poszukać czegoś innego.

Czy UPC jest takie złe? Punkt widzenia zależy od punktu… zwrotnego w obsłudze klienta

Odkąd pamiętam korzystam z usług UPC. Od 10 lat mam umowę na siebie. Były lepsze i gorsze okresy w jakich zdarzyło się mi korzystanie z usług UPC. Przechodziłem kilka awarii, problemów z każdą z usług, reklamacji, kłótni z konsultantami, etc.

Gdzieś od ok. 2 lat zauważyłem nieco lepsze, żeby nie powiedzieć inne, podejście do klienta. Mogę opowiedzieć dość sporo na własnym przykładzie ponieważ wiele rzeczy dość znacznie zmieniło się.

Kilka słów na Nowy Rok o Windows 10 i nie tylko.

Właściwie nie miałem w zamyśle bazgrać tego wpisu. W zamyśle miałem inny temat ale i ten poszedł w odstawkę, głównie ze względu na brak czasu, święta, pisanie pracy dyplomowej, Sylwestra… Ok, tłumaczenia tłumaczeniami ale rzeczywiście wybiłem się z rytmu pisania. Pisania czegokolwiek.

Ok, czas na sprecyzowanie zawartości wpisu. Dlaczego akurat Windows 10? Szeroki jak Pudzian w barach temat, długi jak rzeka temat. Ale to wszystko raczej wpływ emocji aniżeli rozsądku. Nie ma być to wpis dla zabawy, wpis na od&^%$#ol, nie.

Android dla każdego, czyli najnowszy Android nie tylko dla najnowszych urządzeń

Wobec coraz to większego zainteresowania nowym Androidem 6.0, zwanym Marshmallow, postanowiłem podzielić się tym jak to udało mi się na starszym urządzeniu zainstalować nowość od Google'a w nieco zmienionej formie, a dokładniej w wersji CyanogenMod. Wątek odnośnie możliwości (ręcznej) aktualizacji pojawił się na forum XDA.

Od początku

Dla tych co nie jeszcze nie wiedzą, moim testowym smartfonem, używanym notabene na co dzień jest starszy model, HTC Sensation XE

Powerbank, czyli idealnie trafiony prezent na święta...

Święta sprzyjają ciekawym prezentom. Jedni dają, inni dostają. A później recenzje piszą ;)

W tym roku świąteczne gifty obrodziły, co mnie cieszy niezmiernie. Mam dzięki temu okazję napisać kilka słów na temat tychże podarków.

Dostałem coś czego w ogóle się nie spodziewałem i co sprawiło mi wielką radość - bo najmniejsze i najmniej spodziewane prezenty chyba najbardziej cieszą. Tajemnicą już nie jest, że chodzi o maleństwo marki Trust. PowerBank z serii Urban Revolt o pojemności 2200mAh.

Kup sobie laptopa — czyli nabijanie klienta w butelkę

Miałem nie pisać nic na temat laptopa HP bo wątek nieudanie ciągnąłem na forum lecz zmusiły mnie do tego nerwy związane z naprawą laptopa jak i komputera stacjonarnego (SESSION3_INITIALIZATION_FAILED i kompletny brak reakcji - być może za głupi jestem na takie błędy).

Wracając do laptopa. Sprzęt marki HP, seria Pavilion, model G6 1330sw.Historia może i nudna ale chciałem podzielić się z użytkownikami swoimi spostrzeżeniami.

Gwarancja

Laptop kupiony ponad 2 lata temu.

Przyzwyczajenia do codzienności czyli wymiana starego smartfona... na nowy [część 3.]

Czas najwyższy na lekkie podsumowanie recenzowanego sprzętu. Lekkie jak sam telefon :)

Użytkowanie.

Tu nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko działa niemalże idealnie. Niemalże.Zadowolonia nie kryję z samego telefonu, jego wielkość mi odpowiada, jest idealny pod moje ręce. Poprzedni HTC Desire S, 3.7 cala, był dobry jeśli chodzi o wielkość ale brakowało mi czasem cali na tym wyświetlaczu i powiększanie stało się koniecznością co przy okazji ścinało cały system. Dlaczego? Aktualizacja była temu winna.

Windows 8, czyli szybka (i bezbolesna) przesiadka z Windows 7.

Stało się. Windows 8 zagościł na moim starym, wysłużonym, ale działającym kompie i ma się dobrze.

A wygląda to nie mniej, nie więcej tak jak na załączonych obrazkach.

Działa bardzo poprawnie co mnie zaskoczyło bo mając na uwadze przygody jakie mnie spotykały z Windowsem 7 nastawiałem się na kobyłę ledwie co radzącą sobie z ograniczeniami sprzętowymi.Ale tu nastąpiło zaskoczenie...

Zapewne ktoś zapytałby mnie skąd pomysł zainstalowania "ósemki" na komputerze o dość słabych parametrach.