popularne tematy: windows

Kilka słów na Nowy Rok o Windows 10 i nie tylko.

Właściwie nie miałem w zamyśle bazgrać tego wpisu. W zamyśle miałem inny temat ale i ten poszedł w odstawkę, głównie ze względu na brak czasu, święta, pisanie pracy dyplomowej, Sylwestra… Ok, tłumaczenia tłumaczeniami ale rzeczywiście wybiłem się z rytmu pisania. Pisania czegokolwiek.

Ok, czas na sprecyzowanie zawartości wpisu. Dlaczego akurat Windows 10? Szeroki jak Pudzian w barach temat, długi jak rzeka temat. Ale to wszystko raczej wpływ emocji aniżeli rozsądku. Nie ma być to wpis dla zabawy, wpis na od&^%$#ol, nie.

HP Pro Tablet 408 czyli klasa premium z Intelem i Windowsem na pokładzie

Nie przepadam za pisaniem recenzji czegokolwiek. Motywuje się tylko wtedy gdy faktycznie chcę się pochwalić. Lubię się chwalić. Jak chyba każdy facet…

Ale nie o tym chciałem. Miło, że w akcji „Przetestuj sprzęt od Intela, wygraj nagrody” to akurat mi trafiło się do testów urządzenie HP Pro Tablet 408. Dotychczas miałem styczność z Windowsem w formie desktopowej/laptopowej – klasycznej. Tu spotkałem się z Windowsem w wersji tabletowej, miałem wreszcie okazje sprawdzić działanie kafli, tak szumnie komentowanych i przez wielu znienawidzonych.

„Zainstaluj sobie Linuxa, będziesz zadowolony” … ale jakoś nie jestem i niestety korzystam z Windowsa.

Wiem, domyślam się, że po raz kolejny wylewam żale bo coś mi nie wychodzi albo poruszam temat który można równie dobrze opisać na forum. Nie. Bo zginie w milionach wpisów innych użytkowników.

Czytam sobie forum, czytam sobie blogi (jedne ciekawsze, inne tragiczne) ale nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a mam ich wiele i nikt sensownie nie potrafi mi, kompletnie niepokornemu, wytłumaczyć co mam jak zrobić. Tutoriale na niektórych forach pisane są językiem niemalże technicznym tak jak np. wpis o

Kup sobie laptopa — czyli nabijanie klienta w butelkę

Miałem nie pisać nic na temat laptopa HP bo wątek nieudanie ciągnąłem na forum lecz zmusiły mnie do tego nerwy związane z naprawą laptopa jak i komputera stacjonarnego (SESSION3_INITIALIZATION_FAILED i kompletny brak reakcji - być może za głupi jestem na takie błędy).

Wracając do laptopa. Sprzęt marki HP, seria Pavilion, model G6 1330sw.Historia może i nudna ale chciałem podzielić się z użytkownikami swoimi spostrzeżeniami.

Gwarancja

Laptop kupiony ponad 2 lata temu.

Windows 8, czyli szybka (i bezbolesna) przesiadka z Windows 7.

Stało się. Windows 8 zagościł na moim starym, wysłużonym, ale działającym kompie i ma się dobrze.

A wygląda to nie mniej, nie więcej tak jak na załączonych obrazkach.

Działa bardzo poprawnie co mnie zaskoczyło bo mając na uwadze przygody jakie mnie spotykały z Windowsem 7 nastawiałem się na kobyłę ledwie co radzącą sobie z ograniczeniami sprzętowymi.Ale tu nastąpiło zaskoczenie...

Zapewne ktoś zapytałby mnie skąd pomysł zainstalowania "ósemki" na komputerze o dość słabych parametrach.