popularne tematy: oprogramowanie

Czytelnicy programują ;)

HotZlot zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy (prawdopodobnie) nie śpią po nocach i dokładają wszelkich starań, aby i w tym roku wszystko było zapięte na ostatni guzik. Ileż trudu i wysiłku (ba, ile funduszy) należy włożyć w organizację tak wspaniałej imprezy? Pewnie sporo... :)

Podziękujmy Redakcji w wyjątkowy sposób, zgodny z tematyką wortalu jaką jest promocja legalnego oprogramowania. Stwórzmy dla niej oprogramowanie - legalne, bezbłędne, takie "w sam raz", które choć na chwilę pozostanie w pamięci fundatorów imprezy, a i przydatne na co dzień będzie.

Tata programista...

Praca na własny rachunek niesie ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość częstszego przebywania bliżej rodziny (o ile takową posiadamy). Praca na własny rachunek w charakterze programisty nakłada obowiązek posiadania co najmniej jednego komputera, który współdzielimy (bądź nie) z pozostałymi domownikami. Jeżeli tymi domownikami są małe dzieci - oj, strzeżcie się pliki i foldery, albowiem wasze dni zostały policzone.

Sam mam dwójkę pociech, synka i córeczkę.

niedobreprogramy

W gąszczu burzliwych dyskusji dotyczących ostatnich nie-do-końca-legalnych działań (DDoS) sfrustrowanych internautów warto zwrócić uwagę na trochę z innej beczki, choć powszechny, problem współczesnego oprogramowania komputerowego.

Świeżo upieczony programista oczekuje bowiem, niemalże natychmiast, widocznych rezultatów swojej pracy (czyt. kolorowych, wielofunkcyjnych okienek wykonujących bardzo ważne rzeczy). I tak, jak grzyby po deszczu pojawiają się programy (małe i duże) zawierające błędy i niedopatrzenia.