popularne tematy: inne

Śpisz z technologiami? Zmień to!

Ponad rok temu przeprowadziłem się do własnego mieszkania, które wcześniej zostało wyremontowane i wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia, na które ówcześnie było mnie stać w tym w wygodne łóżko i materac dopasowany do mojej słusznej wagi. Już pierwsze noce pokazały mi, że całe życie przespane na tzw. meblach tapicerowanych nie było najwygodniejszym rozwiązaniem.

Diablo X-Eye. Fotel dla gracza za 700 zł i... wielkie zaskoczenie

W swoim życiu złożyłem kilka foteli tzw. biurkowców, plasujących się raczej w niskiej półce cenowej - od 80 do 240 zł. Jakość podzespołów jakie zawierały się w zestawach była z reguły podobna - plastiki raczej niskiej jakości, za to dające się poprawnie spasować konstrukcyjnie z resztą elementów, kółka standardowe plastikowe lub gumowane, stopa plastikowa lub bardziej stabilna metalowa oraz siedzisko - tutaj z reguły pojawiała się największa różnica między modelem najdroższym a najtańszym.

Bo warto powracać...

W flimach czasami pojawia się motyw ojca pokazującego dziecku, co będąc w jego wieku kolekcjonował czy oglądał. Próbuje on z jednej strony zainspirować potomka, z drugiej pokazać, że jego obecne zainteresowania mają mniejszą wartość.

Zaczęło się psychologicznie, ale mam nadzieję, że nikogo nie zanudzę moim tekstem. Topowi blogerzy pojechali na urlop (bawcie się dobrze!), jest więc okazja do tego aby podciągnąć swoje statystyki.

Mam dość emanowania negatywnością w sieci!

Stało się, a co więcej - stało się to już dość dawno. Internet jest miejscem, w którym spędzamy większość naszych wolnych "chwil". Nasi rodzice w naszym wieku nie ślęczeli tyle czasu przed telewizorami co my obecnie przed monitorami komputerów. Co więcej - w przeciwieństwie do nas nie traktowali telewizji jako jedynej i najciekawszej formy rozrywki. Spotykali się, rozmawiali, ba... pili, czasami na potęgę, ale przy tym nie mieli w sobie takich dawek niewyżytej energii jak my obecnie aby się stłuc tak, aby wylądować w szpitalu albo i nawet kostnicy.

Nowe technologie a mit 8h pracy

Większość z Was, czytelnicy portalu DP, pracuje w sektorach w których nowoczesne technologie nie tyle są wymagane co są podstawą pracy. Ba... podejrzewam, że ciężko byłoby znaleźć teraz takie przedsiębiorstwo czy urząd w którym nie wykorzystywałoby się chociażby zwykłych komputerów. Czy nie macie jednak wrażenia, że mimo tego, że macie płacone za 8h pracy, zajmuje Wam ona dużo więcej czasu?

Kolejne 5 minut życia zmarnowane... x5

Dawno tu nie pisałem i to wcale nie oznacza, że jestem w trakcie przygotowywania jakiegoś mega wpisu, który zmieniłby światopogląd 90% użytkowników tego portalu. Nie przygotowuję także planu zagłady świata (to raczej mnie ostatnio chcą zgładzić). W moim życiu też nie stało się nic nadzwyczajnego. Zaraz... Nie? A może jednak... Aaaaa no tak. Rozpocząłem pracę w szkole ale nie będę o tym pisał. Niestety przekonałem się już o tym, że w Internecie można pisać o wszystkim tylko nie o pracy i o kobietach (ew.

Grywalizacja czyli zmień swoje życie od zaraz!

Wstępniak! Dzisiaj wstęp dość krótko bo temat jest dość obszerny. Tak jak obiecałem w poprzednim wpisie ten będzie dotyczył pojęcia grywalizacji. Z pojęciem tym zetknąłem się stosunkowo niedawno, podobnie zresztą jak z crowdfoundingiem o którym stworzę za jakiś czas kolejny wpis.

No tak ale co to właściwie jest?

To co napiszę poniżej będzie trochę naciągane. Z grywalizacją zetknąłem się prawie dokładnie rok temu gdy do ośrodka kultury w którym pracuję przyjechali wolontariusze programu Projektor - Wolontariat Studencki.

Jak to jest pisać bloga na Dobreprogramy.pl?

Ten wpis miał być jednym długim rozważaniem na temat pojęcia grywalizacji, czego pewnie nie sugeruje tytuł. Ze względu na to, że ostatnio mam mało czasu postanowiłem rozbić go na dwie osobne notki - ta będzie poświęcona konkretnie pisaniu bloga na portalu dobreprogramy.pl, kolejną poświęcę pojęciu grywalizacji.

Nie mam pojęcia czy wcześniej ktoś już nie opisywał swojej historii z blogowaniem i to nie tylko tym w ramach serwisu Dobreprogramy.pl ale podejrzewam, że nie będę pionierem w tej dziedzinie.

Kilka słów o poszukiwaniu nowych dróg rozwoju osobistego

Tworząc ten wpis znajduję się w pociągu. Wracam właśnie z HotZlot'u. To uczestnictwo w nim zmotywowało mnie do stworzenia tekstu, który właśnie czytasz a który chciałbym poświęcić poszukiwaniu nowych dróg rozwoju osobistego.

Żyjemy w czasach, w których bardzo ważną rzeczą jest rozwój osobisty. Polega on nie tylko na rozwijaniu swoich pasji ale także na poszerzaniu horyzontów, poznawaniu nowych ludzi oraz stwarzaniu sobie możliwości do dalszego rozwoju.

Kolejna wizja przyszłości

Kwiecień A.D. 2023.

W 2015 roku pojawił się problem, który całkowicie zmienił wizję Internetu. Okazało się, że w dziedzinie tworzenia dysków twardych osiągnięto już wszystko. Nie da sie już zmieścić większej ilości danych w jednym sektorze. Jednocześnie od roku 2000 bardzo szybko zwiększała się ilość informacji wysyłanych do Internetu przez użytkowników.