popularne tematy: internet

Mam dość emanowania negatywnością w sieci!

Stało się, a co więcej - stało się to już dość dawno. Internet jest miejscem, w którym spędzamy większość naszych wolnych "chwil". Nasi rodzice w naszym wieku nie ślęczeli tyle czasu przed telewizorami co my obecnie przed monitorami komputerów. Co więcej - w przeciwieństwie do nas nie traktowali telewizji jako jedynej i najciekawszej formy rozrywki. Spotykali się, rozmawiali, ba... pili, czasami na potęgę, ale przy tym nie mieli w sobie takich dawek niewyżytej energii jak my obecnie aby się stłuc tak, aby wylądować w szpitalu albo i nawet kostnicy.

Facebook zupełnie na nowo

Dawno nie zaglądałem na mojego bloga na portalu DobreProgramy. Po tych kilku miesiącach mojej nieobecności okazało się, że blog podobnie jak Czarnobyl zaczął żyć swoim dzikim życiem. Widać to szczególnie po pojawiających się nowych komentarzach, na które nie odpisywałem. Gdy zorientowałem się, że cały czas ktoś aktywnie przegląda mojego bloga postanowiłem dodać kolejny wpis. Będzie dotyczył on mojego nowego spojrzenia na portal Facebook.

No to zaczynamy!

Już jakiś czas temu zorientowałem się, że przesiadywanie na facebooku zżera mi zbyt dużo wolnych "chwil".

Kolejne 5 minut życia zmarnowane... x5

Dawno tu nie pisałem i to wcale nie oznacza, że jestem w trakcie przygotowywania jakiegoś mega wpisu, który zmieniłby światopogląd 90% użytkowników tego portalu. Nie przygotowuję także planu zagłady świata (to raczej mnie ostatnio chcą zgładzić). W moim życiu też nie stało się nic nadzwyczajnego. Zaraz... Nie? A może jednak... Aaaaa no tak. Rozpocząłem pracę w szkole ale nie będę o tym pisał. Niestety przekonałem się już o tym, że w Internecie można pisać o wszystkim tylko nie o pracy i o kobietach (ew.

Crowdfunding - projektować czy nie projektować?

W poprzednim wpisie zapowiedziałem, że kolejną notkę poświęcę crowdfundingowi. W międzyczasie na stronie głównej serwisu dobreprogramy.pl pojawił się news informujący o tym, że wystartował pierwszy serwis crowdfundingowy w Polsce. Przez moment zastanawiałem się czy jest jeszcze sens pisania o tym czym jest crowdfounding i jak wygląda jego polska odmiana jednak stwierdziłem, że być może mój wpis wniesie coś nowego do tego tematu.

Jak to jest pisać bloga na Dobreprogramy.pl?

Ten wpis miał być jednym długim rozważaniem na temat pojęcia grywalizacji, czego pewnie nie sugeruje tytuł. Ze względu na to, że ostatnio mam mało czasu postanowiłem rozbić go na dwie osobne notki - ta będzie poświęcona konkretnie pisaniu bloga na portalu dobreprogramy.pl, kolejną poświęcę pojęciu grywalizacji.

Nie mam pojęcia czy wcześniej ktoś już nie opisywał swojej historii z blogowaniem i to nie tylko tym w ramach serwisu Dobreprogramy.pl ale podejrzewam, że nie będę pionierem w tej dziedzinie.

Agresywny, zły Internet (a nie... to jednak ludzie) - Projekt Gr@żyna

Na wstępie chciałbym napisać że... W sumie trochę się dziwię, że jeszcze żaden z dobrprogramowych blogerów nie poruszył kwestii o której chciałbym napisać a mianowicie sprawy agresji w Internecie. Dlaczego się dziwię? Ponieważ dzisiejszy dzień w polskim Internecie był dniem, który można określić jako przełomowy jeśli chodzi o ten temat. Podejrzewam, że niektórzy z was słyszeli o vlogerce Grażynie Żarko jednak dla tych, którzy nie mieli okazji jej poznać po krótce opiszę moją przygodę z tą "osobą".

Wpływ portali społecznościowych na wymianę społeczno - kulturową

W dniu dzisiejszym chciałbym poruszyć temat, który właściwie poruszany jest tylko w środowiskach naukowych i to w dodatku mam wrażenie - w stopniu nie wystarczającym. Początkowo wpis ten miał mieć trochę inny tytuł - zamiast słowa portal społecznościowy odruchowo użyłem słowa Facebook. Pewnie dlatego, że Facebook stał się swego rodzaju synonimem portalu społecznościowego ale oczywiście to o czym będę pisał nie będzie dotyczyło tylko wyżej wymienionego serwisu.

Na początku zastanówmy się jak wyglądał obieg informacji kilkadziesiąt lat temu.