popularne tematy: hobby

Moja mama gra w gry

Starsi stażem gracze bardzo dobrze pamiętają program TVP “Joystick”, gdzie Kazimierz Kaczor - ikona polskiego kina – opowiadał o grach. Warto wspomnieć, że były to czasy, gdy Internet w obecnej formie nie istniał a komputer w domu był głównie uznawany za zabawkę dla dzieci. Było to dla mnie i pewnie dla wielu innych dzieciaków bardzo ważne, że Pan znany z serialu “Alternatywy 4” opowiada o “Master of Magic”, czy “Wing Commander: Privateer” i ma ogroną radochę recenzując gry.

Windows 1.0 — instalacja krok po kroku

Od kilku dni wszędzie słychać o nowym Windowsie - nawet przed chwilą w radiu mówili, że wielki "okien" jest już dostępny od dwóch dni. Z racji tego, że nawet na Dobrych Programach nie ma jeszcze instrukcji instalacji tego systemu (jak zwykle redakcja jest do tyłu z nowościami) - postanowiłem poszperać i zrobić jakiś krótki poradnik instalacji.

Instalacja

W ruch poszła wyszukiwarka google. OS świeżutki, więc ciężko jeszcze znaleźć dobre źródło do pobrania.

Nie, nie naprawię Twojej zmywarki

Do tego wpisu natchnął mnie okres świąteczny, czyli wszyscy znajomi kupują nowe zabawki "pod choinkę". Jest to też czas, gdzy mój telefon i komunikatory internetowe odzywają się systematycznie, gdyż znajomi dzwonią po porady.Ja, jako osoba z bardzo słabo wykształconym zmysłem asertywności rzadko kiedy odmawiam - lubię pomagać ludziom, często jednak w ten sposób ładuję się na minę i mam kłopoty. Spróbuję omówić kilka problemów jakie może napotkać osoba uważana za geeka wśród znajomych...

Windows 8 - kuchenne rewolucje (część 1)

Jeszcze kilka lat temu gdyby mi ktoś powiedział, że będę miał szybki dostęp do internetu za pomocą telefonu komórkowego, najprawdopodniej popułkałbym się w czoło. To samo bym powiedział o transmisji w jakości HD przed internet, czy ekranach dotykowych i wizjach SF rodem z "Raportu Mniejszości ". Postęp technologiczny wyprzedził jednak moje wyobrażenia - namiastki tabletów są montowane wszędzie, łączie z lodówkami.