popularne tematy: internet

[RETRO] Prosiak — ciekawy polski backdoor

Podczas ostatniego przeglądania pudeł z "przydasiami" zawierającymi elektronikę natrafiłem poza takimi skarbami jak akcelerator 3Dfx VooDoo na dysk Seagate 810MB kupiony w 1996 roku - wtedy to była całkiem konkrenta pojemność:

Napęd ten służył mi jako główny dysk przez blisko dwa lata, aby po tym czasie zostać zastąpionym przez demona pojemności (2.1GB) a sam wylądować w tzw. szufladzie:

KickassTorrents utracił domenę kickass.so

Popularny agregator linków do "legalnych inaczej" treści utracił właśnie domenę kickass.toSomalijscy (.SO) piraci figurują obecnie jako zabanowani - domena została utracona przez konfiskatę. Jak inne popularne serwisy ("feniks z popiołów") zmiany dość szybko zostały wprowadzone: jak informują niektóre fora, już powinny być rozpropagowane DNSy w domenie .TO - przeprowadzka domeny w okolicę Polinezji na południowym Pacyfiku (Tonga). 

Watch Dogs z torrentów - górnik gratis

Od wczoraj gracze mogą się cieszyć długo oczekiwaną grą Watch Dogs. Praktycznie w tym samym momencie na torrentach pojawiła się mniej legalna wersja tej gry. Gdyby ktoś nie był w temacie - aby osiągnąć cel rozgrywa umożliwia w rozbudowanym świecie włamywanie się do przeróżnych systemów. Osoby chcące niezbyt legalnie wcielić się w postać hakera sami padli ofiarami.

Boost your mobile phone signal, czyli 3G puszczone przez internet

Pokryj mnie

W reklamach wszystkie sieci telefonii komórkowej chwalą się "mapkami zasięgu" - w teorii kierując się tymi mapkami, będąc w Borach Tucholskich na środku jeziora Ostrowite powinniśmy mieć "pięć kresek". Praktyka jednak jest inna... Nawet w w dużych miastach otoczonych antenami GSM bywają "martwe punkty", gdzie w mieszkaniu najnowszy smartfon z tysiącem gier i innych aplikacji ostatnią rzeczą, jako może zrobić to być użyty jako... telefon.

To je "Broadwell", tego nie podrasujesz

Ploteczki

Bez większego echa w kilku serwisach zwróciłem uwagę na "przeciek" (kontrolowany?) dotyczący planów firmy Intel, a dokładnie najnowszej linii procesorów. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że kupując nowoczesny, lśniący CPU - w tym samym czasie w produkcji jest kolejna generacja a inżynierowie kończą testować jeszcze nowsze technologicznie układy.

Według plotek