popularne tematy: oprogramowanie

Dowiązania symboliczne w Windows

Dowiązania twarde i miękkie - funkcja w systemach *nix (ln ) istniejąca praktycznie od zawsze a traktowana po macoszemu w Windowsach. NTFS, archaiczno-prehistoryczny system plików, nie ma problemów z obsługą tej funkcji od czasów Windowsa 2000.Wpis ten ma na celu przekazanie podstaw pracy z dowiązaniami, oraz przykład ich użycia w systemach z rodziny Windows.

VMWare: Część II — atak klonów

Dostałem w ostatnich dniach kilka prywatnych wiadomości z pytaniem o obiecany wpis dotyczący wirtualizacji. Kolejność miała wyglądać troszkę inaczej, ale jak zacząłem wszystko zbierać w całość okazało się, że to temat rzeka - postanowiłem więc zrobić "krótki wpis" o tworzeniu "template", czyli maszyn referencyjnych.

Dropbox, TrueCrypt i Delta Sync — bezpieczne dane w chmurze

Popularność usług polegających na udostępnianiu przetrzeni dyskowej na serwerach w chmurze przerosła moje wyobrażenia - za pomocą dedykowanej aplikacji zainstalowanej na komputerze lub telefonie, lub zwykłej przeglądarki wgrywamy nasze pliki na konto znajdujące się w zasobach internetu. Zainstalowany program jest o tyle wygodny, że w większości tego typu usług jest "podpiętny" pod zwykły katalog/katalogi znajdujące się na dysku i każda w nim zmiana powoduje synchronizację z serwerami zewnętrznymi.

Windows 9 aktywacja - WZor donosi

Nadchodzący Windows 9 jest dla Microsoftu bardzo ważnym produktem. Po fali krytyki Windows 8 (po części słusznej) jest szansa, że najnowsze okienka będą postrzegane pozytywnie szczególnie przez biznes - na chwilę obecną nie znam dużej firmy, gdzie przy nawet do teraz trwających migracjach z XP/Vista pojawiło się coś innego, niż Windows 7.

Sygic - dobra nawigacja w rozsądnej cenie

Z racji tego, że potrafię zgubić się we własnym domu wyjątkowo darzę szacunkiem mojego zbawiciela, który wymyślił GPS - dzięki systemowi mogę w miarę sprawnie poruszać się po drogach. Od lat korzystam z rodzimej Automapy, która mimo wzlotów i upadków (programiści potrafią wyjątkowo spartolić algorytmy obliczania tras) towarzyszyła mi często zainstalowana na starym

Koniec z darmowym LogMeIn

Wszystko, co dobre, szybko się kończy.... LogMein przestaje być darmowe - uderzy to mocno zarówno w domowych użytkowników, jak i korporacyjnych.Tytułem wstępu - LogMein Inc. to firma mająca niesamowite oprogramowanie służące głównie do spinania sieci w sposób prosty i wygodny. Oprogramowanie o którym piszę to LogMeIn Free: zdalny pulpit z pominięciem żmudnej konfiguracji firewalli, czyli prawie doskonały backdoor.

Microsoft zadba o Twoje reklamy

Właśnie miałem przyjemność dowiedzieć się na Engadget, że po sukcecie prezentacji Xbox One i dobrym przyjęciu przed konsumentów Windows 8, Microsoft nie zakończył jeszcze świetnej passy. Jedną z ważnych zmian w aktualizacji do 8.1 ma być rozbudowa funkcji wyszukiwarki Bing o zadbanie o dane zarówno w chmurze, aplikacjach, jak i... danych na Twoim dysku.

MapMyWalk, czyli spaceruj z Androidem

Nie ma co się oszukiwać - gdzieś w którymś momencie ewolucji i rozwoju człowieka poszło coś nie tak. Człowiek nie nie jest raczej przystosowany do pozostawania przed długi okres czasu w jednej pozycji a szczególnie obciążania kręgosłupa siedząc w teoretycznie wygodnym fotelu. Zdajemy pewnie sobie sprawę z faktu, rozwój techniki a szczególnie komputerów powoduje, iż zapominając się potrafimy godzinami trwać w przedziwnych pozach, jednocześnie wciskając się w siebie zbędne kalorie.

Stabilny Debian 7 "Wheezy" wylądował

Systemy z rodziny *nix zdradziłem na rzecz okienek kilka lat temu - najzwyczajniej w świecie łindołsy i pochodne dostarczają mi jeszcze masełka i mielonki do tego ciężko zapracowanego kawałka chleba. Faktem jest, że nie jestem już tak oblatany w kernelach i przydatkach jego, jak to miało miejsce pięć - dziesięć lat temu, ale całkiem z obiegu nie wypadłem - kilka razy w tygodniu mam styczność z AIXami, czy Debianem. Ten ostatni jest moim ulubionym systemem z rodziny Linuksów.

Pierwszą styczność z Linuksem miałem za pośrednictwem