popularne tematy: urządzenia mobilne

Sygic - dobra nawigacja w rozsądnej cenie

Z racji tego, że potrafię zgubić się we własnym domu wyjątkowo darzę szacunkiem mojego zbawiciela, który wymyślił GPS - dzięki systemowi mogę w miarę sprawnie poruszać się po drogach. Od lat korzystam z rodzimej Automapy, która mimo wzlotów i upadków (programiści potrafią wyjątkowo spartolić algorytmy obliczania tras) towarzyszyła mi często zainstalowana na starym

MapMyWalk, czyli spaceruj z Androidem

Nie ma co się oszukiwać - gdzieś w którymś momencie ewolucji i rozwoju człowieka poszło coś nie tak. Człowiek nie nie jest raczej przystosowany do pozostawania przed długi okres czasu w jednej pozycji a szczególnie obciążania kręgosłupa siedząc w teoretycznie wygodnym fotelu. Zdajemy pewnie sobie sprawę z faktu, rozwój techniki a szczególnie komputerów powoduje, iż zapominając się potrafimy godzinami trwać w przedziwnych pozach, jednocześnie wciskając się w siebie zbędne kalorie.

Boost your mobile phone signal, czyli 3G puszczone przez internet

Pokryj mnie

W reklamach wszystkie sieci telefonii komórkowej chwalą się "mapkami zasięgu" - w teorii kierując się tymi mapkami, będąc w Borach Tucholskich na środku jeziora Ostrowite powinniśmy mieć "pięć kresek". Praktyka jednak jest inna... Nawet w w dużych miastach otoczonych antenami GSM bywają "martwe punkty", gdzie w mieszkaniu najnowszy smartfon z tysiącem gier i innych aplikacji ostatnią rzeczą, jako może zrobić to być użyty jako... telefon.