popularne tematy: hobby

Wspomnienie 10 HotZlotu 2016 [wideo]

Już prawie miesiąc, jak zakończył się coroczny zjazd czytelników portalu na imprezę Hot Zlot. Dziesiąta edycja odbyła się w Szklarskiej Porębie i jak zwykle była to niezapomniana impreza. W końcu zebrałem się aby zmontować klip wideo z tego wydarzenia i choć trochę uchylić rąbka atmosfery jaka panuje na tym spotkaniu.

Nie zamierzam zanudzać tutaj szczegółowymi opowieściami, bo tego nie da się tak prosto opisać i przekazać klimatu, tam trzeba być i to poczuć.

Zasilacz OCZ ModXStream PRO u chirurga, czyli naprawa sygnału PG (PWR_OK)

Historia zaczęła się ponad dwa lata temu, kiedy to doznałem nieoczekiwanej sytuacji, co dla "komputerowca" oznacza szok i stan przed zawałowy. Komputer prawie umarł. Prawie, ponieważ po wciśnięciu "start" włączały się wentylatory i nic poza tym. Pierwsze próby zdiagnozowania rozpoczęły się od wypięcia wszystkich napędów i kart. Niestety nic się nie wyjaśniło.

Po wykluczeniu wszystkiego co można dołączyć do płyty głównej, podejrzany został tylko zasilacz. Metody "resetowania" w postaci odłączania całkowicie od zasilania nie pomogły.

Test kamerki Xiaoyi Yi Action Camera — cała prawda

Kamerek sportowych na rynku jest cała masa, które można znaleźć w szerokim przedziale cenowym. Producenci oferują zestawy w naprawdę bogatych konfiguracjach z obudowami wodoszczelnymi i wieloma akcesoriami montażowymi. Lecz jaką kamerkę wybrać? Czy zachwalana jakość przez producenta ma pokrycie w rzeczywistości? Na te pytania należy szukać odpowiedzi w testach i recenzjach dostępnych w internecie. A teraz przyszła chwila prawdy dla Yi Action Camera od Xiaoyi - marki należącej do Xiaomi, chińskiego producenta elektroniki użytkowej.

Małpki wracają do ZOO, czyli fotografujemy w trybie manualnym

Od niepamiętnych czasów, człowiek pragnął uwiecznić świat wokół siebie na czymś trwałym. Potrzeba zapamiętania najważniejszych chwil w naszym życiu była już widoczna na jaskiniowych malowidłach i choć wymagało to sporo pracy, przez tysiące lat rozwijano i doskonalono techniki uwieczniania obrazów z naszego życia. Wynalezienie aparatów fotograficznych, które mogły w ułamku sekundy zatrzymać czas, było niewątpliwie krokiem milowym. Teraz w dobie cyfrowej fotografii jest to czynność niesłychanie łatwa i każdy może zarejestrować niezapomniane chwile swoim własnym smartfonem.

Świat w skali makro — fotograficzna wycieczka

Mam tą przyjemność, że jednym z moich zainteresowań jest makrofotografia. Świat, na który nie zwracamy zazwyczaj uwagi, jest niezwykłym miejscem, istniejącym tuż obok dobrze widocznych przedmiotów codziennego użytku. Skala makro pozwala dojrzeć wiele ciekawych szczegółów, które zazwyczaj nie są widoczne gołym okiem lub nie zwracamy na nie uwagi z powodu ich niewielkich rozmiarów. Zapytacie pewnie, po co nam jest potrzeba oglądania powiększonych fragmentów zwykłych przedmiotów.

Dyfuzor lampy błyskowej — zrobiłem sobie

Od dłuższego czasu interesuję się fotografią makro, czyli fotografowaniem obiektów o wymiarach milimetrowych. Aby uzyskać ostrość w odpowiednim zakresie odległości (głębia ostrości), często stosuję duże wartości przysłony, czyli ustawiam bardzo mały otwór w obiektywie. W takim układzie, do matrycy światłoczułej aparatu fotograficznego, dociera dużo mniej światła. Aby zdjęcie było odpowiednio dobrze naświetlone, potrzeba wydłużyć czas naświetlania (dłużej otwarta migawka aparatu) lub użyć mocnego oświetlenia zewnętrznego albo wbudowanej lampy błyskowej.

Blog flesz - eksperyment

Co powiecie na taką formę blogowego podsumowania?

Eksperymentalny wpis i eksperymentalna forma - blogi z tygodnia od 27.10.14 - 02.11.14.

Jednym z moich ulubionych zajęć jest montowanie klipów wideo. Co jakiś czas dostaję przebłysków w umyśle, w którym po zamieszaniu oleju i wstrząśnięciu - rodzą się czasem pomysły na "nagranie". Realizacja następuje przeważnie spontanicznie, ale staram się przemyśleć przynajmniej większą część tematu.