popularne tematy: oprogramowanie

9 dobrych programów na Androida cz. 6

Zapraszam na kolejną część przeglądu ciekawych aplikacji na urządzenia z systemem Android. Ale najpierw chciałem wtrącić dwa słowa na temat wprowadzenia usługi płatniczej Android Pay. Oficjalne uruchomienie w Polsce, odbyło się 17 listopada 2016 roku, więc dopiero zaczynamy testowanie usługi w naszym kraju. Zasada działania generalnie sprowadza się do tego, aby dodać swoją kartę płatniczą do swojego konta Google. Za pomocą specjalnej aplikacji Android Pay

Spersonalizowany kalendarz na biurko — projektujemy i wykonujemy samodzielnie

Przydatny kartonik z cyferkami, pomoże nam zorganizować czas na cały rok. Kalendarzy jest całe mnóstwo, zarówno tych cyfrowych jak i tych tradycyjnych papierowych. Od malutkich, formatu karty kredytowej do tych na całą ścianę ze "zwierzątkami". W każdym razie jest ich multum w różnych formach, stylach i kolorystyce - nie zawsze jednak będą nam odpowiadać pomysły graficzne. Zatem co powiecie na podręczny, spersonalizowany i skrojony na miarę, własnoręcznie wykonany kalendarz na nasze biurko?

Cyfrowe radio czas zacząć

Żyjemy w tak ciekawych czasach, że kolejne tygodnie przynoszą nam zaskakujące nowinki techniczne. Wiele z nich zagości na stałe w naszym codziennym życiu i prawdopodobnie nie będziemy mogli bez nich żyć. Istnieją wynalazki, które są rozwijane i udoskonalane od dekad - teraz przyszedł czas na ich cyfryzację. Jednak zanim do tego dojdziemy, rzućmy okiem na drogę jaką trzeba było przebyć, aby badania nad zachowaniem pola magnetycznego doprowadziły do globalnej rewolucji.

9 dobrych programów na Androida cz. 5

W ostatnich dniach czytaliśmy coraz więcej informacji o najnowszej wersji systemu Android 5.0 Lolipop. Google sukcesywnie aktualizuje swoje aplikacje do nowszych wersji z interfejsem w stylu "Material Design". Generalnie elementy GUI są spłaszczone i uproszczone. Cóż taka nastała moda i wszyscy starają się dostosować do panujących trendów. Ogólne wrażenia są dość pozytywne i użyte pastelowe barwy nadają eleganckiego wyglądu. Możemy się przekonać o tym osobiście na niedawno zaktualizowanej aplikacji Sklepu Google Play.

Matrioszka (MKV) na wielkim ekranie

Od kiedy magnetowidy zostały zastąpione napędami optycznymi DVD, a teraz BD - zaczęliśmy przechowywać nasze filmy w postaci cyfrowej. Kopie materiałów zgrywanych z już istniejących nośników czy własnoręcznie przechwytywane kartami wideo ze źródeł analogowych, nasze nagrania zazwyczaj były przechowywane w popularnych DiviX-ach lub kodowane konkurencyjnym Xvid-em.

Test przeglądarek internetowych na Androida (Styczeń 2014)

Smartfony - nasze małe okienka na świat, ale wielkie możliwości w sieci. Przeglądarka internetowa pozwala nam dostać się do prawie każdego zakątka "globalnej wioski" i dostęp do wielu informacji i usług. Aby szybko i wygodnie dotrzeć do ulubionych miejsc, przyda się przeglądarka, która sprawnie wyświetli strony i przy okazji nie zatka naszego sprzętu. Wraz ze wzrostem wydajności urządzeń mobilnych, możemy wykorzystywać coraz bardziej zaawansowane możliwości współczesnego internetu.

9 dobrych programów na Androida cz. 4

Witam w kolejnym wpisie z propozycjami aplikacji na Androida. Na sam początek chciałbym przypomnieć aplikację od Google prosto z chmur...

Oczywiście chodzi o Google Drive (Dysk). Usługa udostępnia nam 15GB powierzchni dyskowej w chmurze za darmo i wygodne zarządzenie za pomocą aplikacji webowej jak i klienta na komputery stacjonarne oraz smartfony. Pomimo wielu wad i zalet, znalazła się tam funkcjonalność z grupy "must have". Chodzi mianowicie o funkcję "Skanowanie".

Test popularnych przeglądarek internetowych

Wraz z niedawną aktualizacją systemu Windows 7, użytkownicy otrzymali w pakiecie uaktualnienie przeglądarki Internet Explorer do wersji 11. W taki oto sposób - gdy tylko zobaczyłem ją w aktualizacjach - naszła mnie ochota na przeprowadzenie małego testu. Postanowiłem sprawdzić jak mają się popularne przeglądarki pod względem wydajności. Do tego celu wybrałem 9 testów, które powinny dać nam ogólny obraz możliwości naszego okna na świat. W czasach, gdy coraz więcej wymaga się od przeglądarek z uwagi na coraz bardziej skomplikowane aplikacje webowe, wydajność jest cechą pożądaną.

9 dobrych programów na Androida cz. 3

Witam w kolejnej części Dobrych Programów na Androida. W tym tygodniu zacznę od przedstawienia pewnej usługi, którą jakiś czas temu wprowadził Google do ekosystemu Androida. Mowa tutaj o usłudze lokalizacyjnej naszego urządzenia, która posiada też dodatkowe funkcje. Podstawowa funkcjonalność pozwala zlokalizować nasz telefon i pokazać na mapie. Druga umożliwia wywołanie domyślnego sygnału dzwonka dla połączeń (przy maksymalnej głośności). Trzecia to możliwość zdalnego wymazania danych. Wszystkie te możliwości są dostępne z poziomu naszego konta Google, pod adresem:

9 dobrych programów na Androida cz. 2

W tym tygodniu proponuję kolejną porcję dobrych aplikacji na urządzenia z Androidem. Przekopując się przez tysiące programików udostępnionych w oficjalnym sklepie Google Play i mijając wiele podobnych produkcji, udaje się co jakiś czas znaleźć te bardziej wartościowe, czyli spełniające swoją założoną rolę bez zbędnego zaglądania do naszego smartfona czy tabletu.