popularne tematy: windows

Specjalista ds. IT — Windows 10 i znikające drukarki oraz tańczące mrówki

GDzień wcześniej przed wyjściem z pracy zauważyłem, że system zaciągnął aktualizacje i jedyną możliwością wyłączenia komputera jest zgoda na ich zainstalowanie. Można co prawda uśpić komputer, ale pomyślałem że niech to się przez noc zainstaluje i będzie spokój. Lepiej mieć to z głowy i nie ryzykować nazbierania całego stosu poprawek, które się będą odkładać na "kopę". Kliknąłem więc "Zainstaluj i zamknij" i poszedłem do domu.

Windows 10 build 9926 — co tam piszczy

W dniu dzisiejszym pojawiła mi się aktualizacja Windowsa 10 Technical Preview 9879. Z zaciekawieniem rozpocząłem update systemu, który od czasu do czasu testuję na wirtualnej maszynie VirtualBox. Po pobraniu aktualizacji, płaski jak cholera komunikat, oznajmił mi, że mam za mało miejsca na dysku i że jest potrzebne co najmniej 8 GB. Moja wolna przestrzeń plikowa wynosiła tylko 6,58 GB - dlatego pojąłem drastyczne kroki i wykonałem oczyszczanie dysku. Niestety wiele to nie dało, ale dzięki mojej nieskończonej wnikliwości, zdecydowałem się na dalsze poszukiwania przestrzeni.

Awaria dysku i HP Recovery - historia prawdziwa

Jest środek tygodnia, przytoczyłem się właśnie z "roboty". Coś przegryzłem i pomyślałem sobie, że wreszcie mogę sobie odetchnąć. Długo nie czekałem na zakłócenie mojej prywatnej ciszy. Telefon dzwoni bez opamiętania. Spoglądam na ekran tego rozdarciucha, ale numer dzwoniącego nic mi nie mówi. Myślę sobie - nie znam to nie odbieram - nie mam ochoty na jakieś głupoty. Jak to ktoś z roboty, to tym bardziej nie jestem dostępny - za konsultacje poza godzinami pracy nikt mi nie płaci. Cała sytuacja staje się coraz bardziej napięta.