popularne tematy: linux

Piekło perfekcjonisty — ustalanie domyślnej pozycji okien w Ubuntu

Kiedy poziom irytacji zachowaniem interfejsu osiąga masę krytyczną, postanawiam w końcu wziąć sprawy w swoje ręce. Paradoksalnie jako użytkownik Linuksa nie lubię za bardzo grzebać w ustawieniach środowiska graficznego, ale tym razem postanowiłem zrobić wyjątek. Okazało się, że rozwiązanie jest eleganckie i nieinwazyjne.

Odstające od krawędzi okna

Problem dotyczy tylko niektórych aplikacji, takich jak np. Steam oraz Team Speak 3, a polega na tym, że okna tychże programów odstają na różne sposoby od krawędzi ekranu.

Wojny desktopowe

Linux - słowo klucz - punkt zapalny "flejmu" w komentarzach do newsów na DP (i nie tylko). W czym rzecz? Idzie jak zwykle o ambicje. Z takiego przynajmniej wychodzę założenia, gdyż uczestnicy zwyczajnie nie potrafią sobie odmówić przyjemności wzięcia udziału w owych "dyskusjach". Uwagę mą przykuł szczególnie jeden poruszany w nich temat, ciut związany z propagandą wyższości systemów. Dotyczy desktopów i polega głównie na naparzaniu się argumentami o tym dlaczego linuksowy desktop (nie) jest gorszy od windowsowego.