popularne tematy: windows

Koń trojański

Dzisiaj na DP przeczytałem, że nowy Windows 10 ma być darmowy dla wszystkich obecnych użytkowników Windowsa 7 oraz 8.x. Oferta dotyczy zatem ok. 70% użytkowników PC "z automatu" i raczej nie wpłynie w większym stopniu na decyzję hardkorów z Windowsem XP, stanowiących jakieś ~18% rynku. Dane za

Wadliwa aktualizacja Windowsa (KB2839229)

Wczoraj Microsoft wypuścił kilka nowych biuletynów bezpieczeństwa. Jeden z nich - wydany skądinąd po zgłoszeniu luki w kernelu Windowsa przez naszego rodaka z Google - zawiera aktualizację, która w moim przypadku (Vista) po instalacji i ponownym uruchomieniu komputera skutkuje pojawieniem się błędu:

Inicjowanie procesu logowania interakcyjnego nie powiodło się.

Wygląda to mniej więcej tak (zrzut zapożyczony):

Wojny desktopowe

Linux - słowo klucz - punkt zapalny "flejmu" w komentarzach do newsów na DP (i nie tylko). W czym rzecz? Idzie jak zwykle o ambicje. Z takiego przynajmniej wychodzę założenia, gdyż uczestnicy zwyczajnie nie potrafią sobie odmówić przyjemności wzięcia udziału w owych "dyskusjach". Uwagę mą przykuł szczególnie jeden poruszany w nich temat, ciut związany z propagandą wyższości systemów. Dotyczy desktopów i polega głównie na naparzaniu się argumentami o tym dlaczego linuksowy desktop (nie) jest gorszy od windowsowego.