popularne tematy: bezpieczeństwo

mks_vir - minirecenzja

Program legenda, kiedyś na prawie każdym komputerze w Polsce ;) Postanowiłem sprawdzić ile z tej legendy zostało. Markę mks_vir wskrzesiła firma ArcaBit Sp. z o.o. i swoje dzieło udostępniła bezpłatnie. mks_vir bazuje rozwiązaniach i technologiach ArcaBit więc bardzo przypomina inny produkt tej firmy - ArcaVir.

Podobieństwo widać już na etapie ściągania pliku instalacyjnego - jego spory "ciężar" 303MB (wersja 64bit). Instalacja przebiegła standardowo i bez problemów. Aby używać programu trzeba podać swój adres e-mail na który zostanie wysłany klucz licencji (1 rok).

Comodo AntiVirus 2012 - minirecenzja

Zapraszam do przeczytania kolejnego wpisu z cyklu minirecenzji programów antywirusowych. Bohaterem dzisiejszego testu będzie Comodo AntiVirus 2012. Program będzie testowany na nowej paczce malware więc wyniki nie będą porównywalne do poprzednich testów, jednak aby był punkt odniesienia zrobiłem szybki test TrustPort USB Antivirus 2013 z nową paczką. Wróćmy jednak do Comodo. Plik instalacyjny (wersja x64) jest stosunkowo niewielki - 36,9MB.

Minirecenzje - nowa paczka

Po przetestowaniu kilku programów antywirusowych doszedłem do wniosku, że warto by było trochę zmienić sposób testowania i prezentację wyników tak aby były łatwo porównywalne bez potrzeby przebijania się przez poprzednie wpisy. Udostępnię też paczki testowe gdyby ktoś chciał samemu sobie sprawdzić antywirusa, bo o to też dostawałem dużo pytań na PW.

Przygotowałem nową paczkę składającą się z 758 plików. Co ciekawsze umieściłem w osobnych folderach. Paczka została przygotowana z plików umieszczanych na forum SafeGroup. Zawiera m.in.

Microsoft Security Essentials - minirecenzja

Po kliku dniowej przerwie zapraszam do kolejnej odsłony minirecenzji programów antywirusowych. Dziś przyjrzę się temu co Microsoft ma do zaoferowania w kwestii ochrony antywirusowej. Na początek tak jak w każdej poprzedniej części przygotowałem czysty Windows 7 64bit, potem oczywiście instalacja programu którą można przeprowadzić na dwa sposoby, pierwszy to instalacja z Windows Update tak jak aktualizacje i drugi który wybrałem to tradycyjna instalacja z pliku instalacyjnego (ma tylko 12MB) jak każdy inny program. Program zainstalował się łatwo i szybko.

ArcaVir Antivirus 2012 - minirecenzja.

Zapraszam do piątej z kolei recenzji antywirusa, tym razem znów przyjrzymy się Polskiemu produktowi. Dziś będzie to produkt firmy ArcaBit Sp. z o.o. Tak jak w każdej poprzedniej recenzji zaczniemy ją od pobrania pliku instalacyjnego który w przypadku ArcaVir ma aż 346MB. Program pobrałem w wersji 64bit ponieważ będzie testowany na 64bitowym systemie Windows 7 zainstalowanym na VirtualBoxie, czyli tak samo jak w poprzednich recenzjach. Przeciwnikiem będzie jak zwykle przygotowana przeze mnie paczka złośliwego oprogramowania (ta sama co w poprzednich recenzjach).

Panda Cloud Antivirus Pro Edition - minirecenzja

Zapraszam do zapoznania się z czwartą częścią mojego cyklu minirecenzji programów antywirusowych. Przedmiotem dzisiejszego testu będzie Panda Cloud Antivirus Pro Edition. Testowana będzie pełna wersja ponieważ jakiś czas temu udało mi się zdobyć za darmo licencję z serwisu CNET. Już na początku zaskakuje to że plik instalacyjny ma niecały 1MB ale tak na prawdę jest to instalator typu web installer co znaczy że przy instalacji pobierana jest z internetu reszta potrzebnych danych.

FileMedic Antivirus 2012 - minirecenzja

Trzeci wpis będzie poświęcony nowemu antywirusowi z Polskiego podwórka, czy okaże się godnym przeciwnikiem ? zapraszam do lektury. Tak jak poprzednio Windows 7 64bit z wszystkimi aktualizacjami na VirtualBoxie z zainstalowanym 7-Zipem i paczka testowa. Pierwsze koty za płoty - instalacja.

Bez zarzutu nawet nie trzeba było restartować systemu. Następny krok - aktualizacja.No niestety zaczynają się schody...