popularne tematy: hobby

LGA2011 w 2019r.? Budżetowy PC do gier i na co dzień. Testy.

Kontynuując poprzedni wpis czas sprawdzić jak całość sprawuje się w praktyce.

Do powyższego zdjęcia należy się kilka słów wyjaśnienia dlaczego pozycja wentylatora na CPU jest taka a nie inna. Powód jest prosty, mocowanie chłodzenia koliduje z pamięciami ram, przez co nie można go zamontować w takiej pozycji aby dmuchał do tyłu obudowy. Nie jest to jednak problem, ponieważ dmuchając do góry nie ma problemu z temperaturami. Na topie obudowy są 2 wentylatory 120mm wyciągające powietrze.

LGA2011 w 2019r.? Budżetowy PC do gier i na co dzień.

Witam po dłuższej przerwie. Pretekstem do powstania tego wpisu jest fakt złożenia przeze mnie "nowego" PC. Po kilku latach z laptopem myśl o powrocie do poczciwego "pieca" wracała do mnie coraz częściej aż w końcu uległem pokusie.

Jak zwykle na początku trzeba odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Nowe czy używane? Intel czy AMD? W moim przypadku odpowiedź na każde z tych pytań brzmi jedno i drugie ;D 

Na starcie zaznaczę też, że nie jest to relacja "na gorąco" ale po kilku miesiącach użytkowania komputera.

Phenom II - NB Frequency a wydajność

Na początku miał to być poradnik w stylu jak podkręcić procesor, jednak poradników tego typu jest w internecie na pęczki, więc doszedłem do wniosku że kolejny był by zupełnie bez sensu. Z tego powodu jest on raczej dla osób które już coś tam wiedzą ;)

O ile zysk wydajności ze zwiększenia taktowania procesora jest oczywisty, to taktowanie NB jest często pomijane zupełnie, lub jest tylko napomknięte że zwiększa to wydajność.

Modding laptopa? Czemu nie ;) Cz.3

Ostatnia część fotorelacji moich zmagań z laptopem HP Compaq 6910p - efekt końcowy.

Jeżeli przebrnęliście przez moje 3 wpisy to Wam gratuluję. Czy to jest wszystko co można zrobić w tym laptopie?Oczywiście że nie ale mi na jakiś czas wystarczy ;DTeraz wiem że pewne rzeczy zrobiłbym inaczej i nie zaczynał najpierw od oklejania najtrudniejszych elementów ale cóż...