popularne tematy: inne

LGA2011 Xeon E5 2630 v2 vs. Xeon E5 1650 v2

Cześć, dzisiaj kolejna aczkolwiek niezaplanowana część o platformie LGA2011 :) Udało mi się kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze (230zł z wysyłką) E5 1650 v2. Z tej okazji wpadłem na pomysł aby go przetestować i porównać do mojego poprzedniego CPU - 2630 V2. Więcej o całej platformie pisałem w moich poprzednich wpisach blogowych z października 2019r. Tutaj przytoczę jedynie aktualną specyfikację.

Specyfikacja:

  • CPU: Intel Xeon E5 1650 v2 3.50 GHz
  • Płyta główna: Huananzhi X79 V2.49PB
  • RAM: 4x Samsung M393B1K70BH1-CF8 8GB @1600MHz

Chińska myśl techniczna, czyli przegląd chińskich smartfonów v3.0

Witam ponownie po długiej przerwie! Ostatni wpis z tej serii pojawił się w listopadzie 2013. Pora na aktualizacje. Jak się zapewne domyślacie od tamtego czasu nastąpiły spore zmiany na rynku GSM. Przez ten czas LTE zdążyło się już zadomowić na dobre u przeciętnego kowalskiego, nawet z niezbyt grubym portfelem. Liczba urządzeń w tym standardzie szybko rośnie. Oferty operatorów są coraz lepsze. No dobrze może z wyjątkiem oferty T-Mobile które sprzedaje starter

Z archiwum D - mix

Dziś 5 i ostatni wpis ma temat dziwnych komputerowych sprzętów. W przeciwieństwie do poprzednich ten nie będzie dotyczył jednego typu sprzętu ale jak nazwa wskazuje będzie to miks ;)

Na dobry początek 2 monitory które robią wrażenie.Pierwszy to monitor firmy NEC o przekątnej 42,4 cala ale taki rozmiar to nic dziwnego ani niezwykłego, to co wyróżnia ten monitor to to że jego ekran nie jest płaski ale zaokrąglony w taki sposób że ma się wrażenie iż otacza użytkownika. Granie w grę

Z archiwum D - zasilacze

Dziś przegląd trochę nietypowych, dziwnych, na swój sposób ciekawych zasilaczy. Tutaj nie ma dużego pola do popisu no bo w końcu zasilacze muszą mieć określony kształt więc nie można zbytnio szaleć z obudową. Dziś typowy zasilacz to czarna puszka z wentylatorem. Do niedawana nawet zasilacze z wyższych półek były szare, dziś to domena sprzętu z segmentu low end, choć też już coraz rzadziej. W tym wpisie znajdziecie krótki przegląd zasilaczy pasywnych a nawet chłodzonych cieczą albowiem takie są inne niż reszta.

Z archiwum D - obudowy

Były już płyty główne i karty graficzne więc przyszedł czas aby znaleźć coś w czym można by to umieścić. Ten wpis będzie poświęcony obudowom komputerowym jednak jak to bywa w tej serii nie będą to takie do końca zwykłe obudowy ;) Nie będzie też tutaj obudów po moddingu.

Na początek obudowy które w zasadzie mają tylko trzymać sprzęt "w kupie" i nie ograniczać do niego dostępu tzw. bench table. Jest to sprzęt dla testerów oraz wszelakich entuzjastów którzy lubią często dłubać przy swoim PC.

Z archiwum D - płyty główne

Nie, nie chodzi mi o "D" jak ta część ciała na której teraz siedzisz ;)D jak dziwak (w pozytywnym sensie) czyli to o czym dziś będzie.

Czasem pomagam różnym ludziom w doborze sprzętu do ich "wymarzonego" PCta i chcąc nie chcąc przeglądam co tam jest dostępne w sklepach.

Vectone Mobile - nowy operator wirtualny wkracza do Polski

W ostatnim czasie sporo się dzieje na rynku telekomunikacyjnym w tym roku swą działalność zakończyły sieci Mobilking, Carrefour Mova i FreeM a nieco wcześniej jeszcze GaduAIR.

Jednak jak to mówią w przyrodzie nic nie ginie i na polski rynek MVNO (Mobile Virtual Network Operator) wkroczyła Lycamobile a niedawno także Virgin Mobile. Nie zdążyliśmy się jeszcze oswoić z Virgin Mobile a do ataku szykuje się Vectone Mobile. Vectone to sieć międzynarodowa działająca już w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Szwecji.