popularne tematy: oprogramowanie

LGA2011 w 2019r.? Budżetowy PC do gier i na co dzień. Testy.

Kontynuując poprzedni wpis czas sprawdzić jak całość sprawuje się w praktyce.

Do powyższego zdjęcia należy się kilka słów wyjaśnienia dlaczego pozycja wentylatora na CPU jest taka a nie inna. Powód jest prosty, mocowanie chłodzenia koliduje z pamięciami ram, przez co nie można go zamontować w takiej pozycji aby dmuchał do tyłu obudowy. Nie jest to jednak problem, ponieważ dmuchając do góry nie ma problemu z temperaturami. Na topie obudowy są 2 wentylatory 120mm wyciągające powietrze.

Zchromolili mi Operę

Dawno nie pisałem nic o oprogramowaniu lecz dziś nadarzyła się ku temu okazja. Opery używam od ładnych paru lat a konkretnie od wersji 8.5 (o ile pamiętam pierwsza bez reklam). Sporadycznie także używałem starszych wersji które były jeszcze z banerem reklamowym :DMoja ulubiona przeglądarka Opera doczekała się stabilnej wersji na nowym silniku opartym o znany i lubiany WebKit (Blink).

Intel Quick Sync Video, to działa!

Dziś zgodnie z obietnicą dalej męczę grafikę zintegrowaną w i7 3770K. Układ Intel HD 4000 obsługuje tytułową technologię więc to on posłuży mi do testów. Niestety budżetowe serie procesorów z rodziny Celeron i Pentium nie obsługują tej technologii a szkoda bo właśnie w nich przydała by się najbardziej ;)Czym jest Quick Sync Video? Za odpowiedź niech posłuży cytat z oficjalnej strony Intela.

Promocje w Google Play.

Google świętuje 25 miliardów pobrań plików z Google Play. Promocje trwają już od jakiegoś czasu. Większość z zainteresowanych osób pewnie o tym już wie a tych którzy nie wiedzą informuję że aplikacje i gry można kupić już od 80 groszy!Obniżka jest o 75% a w niektórych przypadkach nawet więcej. Lista przecenionych aplikacji jest dostępna pod tym adresem.Z tej okazji polecam aplikację

mks_vir - minirecenzja

Program legenda, kiedyś na prawie każdym komputerze w Polsce ;) Postanowiłem sprawdzić ile z tej legendy zostało. Markę mks_vir wskrzesiła firma ArcaBit Sp. z o.o. i swoje dzieło udostępniła bezpłatnie. mks_vir bazuje rozwiązaniach i technologiach ArcaBit więc bardzo przypomina inny produkt tej firmy - ArcaVir.

Podobieństwo widać już na etapie ściągania pliku instalacyjnego - jego spory "ciężar" 303MB (wersja 64bit). Instalacja przebiegła standardowo i bez problemów. Aby używać programu trzeba podać swój adres e-mail na który zostanie wysłany klucz licencji (1 rok).

Comodo AntiVirus 2012 - minirecenzja

Zapraszam do przeczytania kolejnego wpisu z cyklu minirecenzji programów antywirusowych. Bohaterem dzisiejszego testu będzie Comodo AntiVirus 2012. Program będzie testowany na nowej paczce malware więc wyniki nie będą porównywalne do poprzednich testów, jednak aby był punkt odniesienia zrobiłem szybki test TrustPort USB Antivirus 2013 z nową paczką. Wróćmy jednak do Comodo. Plik instalacyjny (wersja x64) jest stosunkowo niewielki - 36,9MB.

Minirecenzje - nowa paczka

Po przetestowaniu kilku programów antywirusowych doszedłem do wniosku, że warto by było trochę zmienić sposób testowania i prezentację wyników tak aby były łatwo porównywalne bez potrzeby przebijania się przez poprzednie wpisy. Udostępnię też paczki testowe gdyby ktoś chciał samemu sobie sprawdzić antywirusa, bo o to też dostawałem dużo pytań na PW.

Przygotowałem nową paczkę składającą się z 758 plików. Co ciekawsze umieściłem w osobnych folderach. Paczka została przygotowana z plików umieszczanych na forum SafeGroup. Zawiera m.in.

Modyfikacja biosu na kartach graficznych opartych o chip G92

Dzisiejszy wpis będzie różny od poprzednich ale spokojnie nie jest to koniec serii minirecenzji a raczej przerywnik.

W tym wpisie pokażę Wam jak zmodyfikować bios kart graficznych firmy nVidia opartych o chip G92. Zapytacie no dobrze ale po co to robić ? Otóż już tłumaczę, jeżeli macie podkręconą kartę i znacie już jej możliwości to zamiast bawić się programami można zapisać odpowiednie ustawienia w biosie karty co według mnie jest rozwiązaniem bardziej eleganckim. Druga sprawa to odblokowanie trybu 2D.

Microsoft Security Essentials - minirecenzja

Po kliku dniowej przerwie zapraszam do kolejnej odsłony minirecenzji programów antywirusowych. Dziś przyjrzę się temu co Microsoft ma do zaoferowania w kwestii ochrony antywirusowej. Na początek tak jak w każdej poprzedniej części przygotowałem czysty Windows 7 64bit, potem oczywiście instalacja programu którą można przeprowadzić na dwa sposoby, pierwszy to instalacja z Windows Update tak jak aktualizacje i drugi który wybrałem to tradycyjna instalacja z pliku instalacyjnego (ma tylko 12MB) jak każdy inny program. Program zainstalował się łatwo i szybko.