popularne tematy: porady

Jak to cabis komputer do lata przygotowywał

Dni robią się coraz cieplejsze a to oznacza wyższe temperatury w komputerze. Wyższe temperatury to z kolei większy hałas. Wentylator na mojej karcie graficznej ma już kilka lat i po prostu się zużył, przez co podczas gry tak hałasował że nawet grając na słuchawkach mnie to irytowało. Przy okazji BOXowy wentylator na procesorze też kulturą pracy nie grzeszył ale w tym przypadku nie było źle. Postanowiłem coś z tym zrobić i przez ostatni miesiąc przeszukiwałem w wolnej chwili serwisy aukcyjne licząc na okazję.

Z archiwum D - karty graficzne

Jako że mój poprzedni wpis na blogu dotyczący płyt głównych został raczej ciepło przyjęty to dziś będzie kolejny na temat dziwnego, ciekawego i w jakiś sposób wyróżniającego się sprzętu.Ten wpis będzie poświęcony kartom graficznym. Starsze, nowsze, z wymyślnym chłodzeniem lub nietypowym rozwiązaniem technicznym a także zbyt dziwne aby były produkowane seryjnie.

Xeon? Przecież to do serwerów. Niekoniecznie

Od kilku lat w ramach codziennej "prasówki" przeglądam kilka największych polskich portali których główną tematyką jest sprzęt komputerowy. Zauważyłem że kilka z nich co miesiąc przygotowuje konfiguracje zestawów komputerowych które ich zdaniem są najbardziej najbardziej opłacalne w danym przedziale cenowym. Ogólnie rzecz biorąc zwykle zgadzam się z ich wyborem jednak w żadnym z tych zestawów nie pojawia się xeon.

Crucial Ballistix 8GB 1600MHz CL9 - recenzja pamięci i wpływ ich taktowania na wydajność platformy socket 1155

Niedawno postanowiłem przejść na ciemną stronę mocy... tfu, zmienić platformę na Intela, więc potrzebowałem nowych pamięci DDR3 w miejsce moich DDR2.Po przejrzeniu oferty moich ulubionych sklepów stwierdziłem że idealnie nadawał by się jeden z najtańszych zestawów pamięci 2x4GB 1600MHz a mianowicie Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 CL9 1600MHz Dual Channel Kit.Producent oznaczył te pamięci takim symbolem: BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU.

Pamięci nabyłem drogą kupna za 126 złotych polskich.

295 dni z Samsungiem Galaxy Y

Wstępniak

295 dni, dokładnie tyle czasu jestem posiadaczem tego urządzenia znanego także jako GT-S5360. Te kilka miesięcy to aż nadto aby zapoznać się z urządzeniem, systemem Android, wadami i zaletami tego smartfonu. Z założenia miała to być recenzja ale chyba wyjdzie z tego taki mini poradnik.

Decyzja

Postanowiłem że czas już wymienić moją "wysłużoną" Nokię 6300 na coś co ma więcej funkcji, których brak doskwierał coraz bardziej.

Phenom II - NB Frequency a wydajność

Na początku miał to być poradnik w stylu jak podkręcić procesor, jednak poradników tego typu jest w internecie na pęczki, więc doszedłem do wniosku że kolejny był by zupełnie bez sensu. Z tego powodu jest on raczej dla osób które już coś tam wiedzą ;)

O ile zysk wydajności ze zwiększenia taktowania procesora jest oczywisty, to taktowanie NB jest często pomijane zupełnie, lub jest tylko napomknięte że zwiększa to wydajność.

Modding laptopa? Czemu nie ;) Cz.3

Ostatnia część fotorelacji moich zmagań z laptopem HP Compaq 6910p - efekt końcowy.

Jeżeli przebrnęliście przez moje 3 wpisy to Wam gratuluję. Czy to jest wszystko co można zrobić w tym laptopie?Oczywiście że nie ale mi na jakiś czas wystarczy ;DTeraz wiem że pewne rzeczy zrobiłbym inaczej i nie zaczynał najpierw od oklejania najtrudniejszych elementów ale cóż...