popularne tematy: urządzenia mobilne

HP Stream 7 Signature Edition — opinia po 8 miesiącach

Chwytając dziś za tablet postanowiłem podzielić się z Wami moją subiektywną opinią na temat tego urządzenia. Czy 7 calowy tablet z "normalnym" Windowsem ma sens? Na pewno daje wiele możliwości ale czy faktycznie będziemy chcieli z nich korzystać?

Na początek pozwolę sobie przytoczyć specyfikację.

HP Stream 7 Signature Edition

  • Ekran: 7" IPS (1280x800)
  • Procesor: Intel Atom Z3735G 1,33 GHz
  • RAM: 1GB DDR3L-RS 1333 MHz
  • Pamięć wewnętrzna: 32GB eMMC

Chińska myśl techniczna, czyli przegląd chińskich smartfonów v3.0

Witam ponownie po długiej przerwie! Ostatni wpis z tej serii pojawił się w listopadzie 2013. Pora na aktualizacje. Jak się zapewne domyślacie od tamtego czasu nastąpiły spore zmiany na rynku GSM. Przez ten czas LTE zdążyło się już zadomowić na dobre u przeciętnego kowalskiego, nawet z niezbyt grubym portfelem. Liczba urządzeń w tym standardzie szybko rośnie. Oferty operatorów są coraz lepsze. No dobrze może z wyjątkiem oferty T-Mobile które sprzedaje starter

Lenovo K900 - smartfon w rozmiarze XL z sercem Intela

Pewnego pięknego dnia zadzwonił do mnie kurier z radosną nowiną - "paczka dla Pana". Fajnie pomyślałem, niepozorny kartonik od dobrychprogramów skrywał w sobie zacny sprzęt: Lenovo K900 oraz Netgear Push2TV. K900 nie był dla mnie czymś zupełnie nowym bowiem przewijał już się w moich wpisach jednak nie miałem go osobiście w ręku aż do tej pory.

Samo pudełko skrywające K900 jest raczej standardowych, niewielkich rozmiarów utrzymane w czarnym kolorze z matową powierzchnią.

Chińska myśl techniczna, czyli przegląd chińskich smartfonów v2.0

Popularność mojego ostatniego wpisu trochę mnie zaskoczyła, na dzień dzisiejszy tamten wpis ma ponad 28 tys. wyświetleń więc wygląda na to że się podobał i sądząc po komentarzach ludzie nadal tam zaglądają. Od tamtego czasu minęło kilka miesięcy, idąc za ciosem dziś będzie uzupełnienie o modele które poprzednio pominąłem aby wpis nie był długości tasiemca ;) Dodałem też nowe które pojawiły się w międzyczasie.

Chińska myśl techniczna, czyli krótki przegląd chińskich smartfonów

Ostatnimi czasy rozglądałem się trochę za smartfonem o rozsądnej cenie w stosunku do parametrów, jako iż mój obecny przyprawiał mnie już o nerwicę. Z początku koncentrowałem się na słuchawkach z Windows Phone ale jednak mimo wszystko niechętnie podchodziłem do kwestii porzucenia androida, tym bardziej że mam trochę aplikacji kupionych w Google Play. Małe rozeznanie w temacie i okazało się że chcę zbyt wiele za zbyt mało ;D Szybko jednak znalazło się rozwiązanie. Brzmiało ono "kup chińczyka" ;P Cóż, lubię "dziwactwa" więc pomysł mi się spodobał.

O smartfonach

Niedawno zakończyłem pięcioczęściową serię o ciekawych komputerowych sprzętach i w jednym z komentarzy ktoś zasugerował abym napisał coś o urządzeniach mobilnych. Na początku stwierdziłem, że to bez sensu. Jednak po zastanowieniu się doszedłem do wniosku że w zasadzie mogę napisać coś o urządzeniach mobilnych, o dzisiejszej sytuacji na smartfonowym rynku oraz jakie jest moje zdanie na ten temat.

Nie to żebym smartfonów nie lubił, przeciwnie lubię i to bardzo. Rynek telefonów smart rozwija się w bardzo szybkim tempie.

295 dni z Samsungiem Galaxy Y

Wstępniak

295 dni, dokładnie tyle czasu jestem posiadaczem tego urządzenia znanego także jako GT-S5360. Te kilka miesięcy to aż nadto aby zapoznać się z urządzeniem, systemem Android, wadami i zaletami tego smartfonu. Z założenia miała to być recenzja ale chyba wyjdzie z tego taki mini poradnik.

Decyzja

Postanowiłem że czas już wymienić moją "wysłużoną" Nokię 6300 na coś co ma więcej funkcji, których brak doskwierał coraz bardziej.

Vectone Mobile - nowy operator wirtualny wkracza do Polski

W ostatnim czasie sporo się dzieje na rynku telekomunikacyjnym w tym roku swą działalność zakończyły sieci Mobilking, Carrefour Mova i FreeM a nieco wcześniej jeszcze GaduAIR.

Jednak jak to mówią w przyrodzie nic nie ginie i na polski rynek MVNO (Mobile Virtual Network Operator) wkroczyła Lycamobile a niedawno także Virgin Mobile. Nie zdążyliśmy się jeszcze oswoić z Virgin Mobile a do ataku szykuje się Vectone Mobile. Vectone to sieć międzynarodowa działająca już w Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Szwajcarii i Szwecji.

Promocje w Google Play.

Google świętuje 25 miliardów pobrań plików z Google Play. Promocje trwają już od jakiegoś czasu. Większość z zainteresowanych osób pewnie o tym już wie a tych którzy nie wiedzą informuję że aplikacje i gry można kupić już od 80 groszy!Obniżka jest o 75% a w niektórych przypadkach nawet więcej. Lista przecenionych aplikacji jest dostępna pod tym adresem.Z tej okazji polecam aplikację