popularne tematy: gry

Gramy w klasyki - Bruce Lee II

Chcąc chwilę się odprężyć postanowiłem odgrzać trochę klasyki, a że nie miałem ochoty akurat uruchamiać prawdziwego sprzętu typu Atari to natknąłem się na klasyka a w zasadzie "odgrzanego klasyka" pod tytułem Bruce Lee II. Jako że podobała mi się ta gra w czasach Atari to trzeba było przystąpić do sprawdzenia.

Pobieramy grę

Grę można pobrać ze strony http://www.bruneras.com/games_bruce2.php.

Gry prawie za darmo - Alan Wake

Czasami pisałem o tanich grach lub takich za darmo i myślę że i tym razem niektórych może zainteresować kolejna "promocja".

Tym razem padło na Alan Wake wraz z dodatkiem American Nightmare w The Humble Weekly Sale.

Jak to bywa w promocjach, wyprzedażach czy innych akcjach obniżających ceny w The Humble wszystko tanio tak i tutaj wystarczy dać 1 dolara i otrzymać interesujący produkt.

Dodatkowo otrzymamy soundtracki do tych gier.

Aktualnie 1 dolar wg PayPal to 3,39zł - patrząc na

Tanie granie - znowu promocje...

Ostatnio na blogu trochę tematów na temat gier, mnie też nawet trochę ostatnio natchnęło i coś udało mi się zagrać jednak ilość wolnego czasu nie pozwala aby pograć więcej (pomijam tytuły, w które można pograć nie poświęcając dużo czasu np czekając na coś - chociaż wolałbym książkę to nie zawsze się nosi ze sobą taką).Brak wolnego czasu nie przeszkadza jednak w tym aby zaopatrzyć się w coś na przyszłość.

Co dopiero pisałem o Humble Bundle

Androidowe Humble Bundle

Nie było zbyt dużo ostatnio promocji dla graczy albo jakoś one mi umykały.Tym razem jednak pojawiła się troszkę inna promocja niż zwykle - z reguły promocje dotyczyły gier na PC.Jednak w końcu stało się i możemy kupić za niewielkie pieniądze pakiet gier na Androida. Nie wiem czy były wcześniej tego typu promocje na Androida czy inne urządzenia mobilne ale jak były to nie słyszałem o nich.Tak jak i poprzednie Humble Bundle

Darmowe gry - kolejne promocje

Kiedyś już pisałem o możliwości pobrania kilku ciekawych klasyków z GoG za darmo przez określony czas. Od tamtego czasu nie śledziłem aż tak bardzo wydarzeń oprócz tego, że jednak w ostatnich grach zrobiło się głośno o Humble Bundle (z czego skorzystałem) a dziś zauważyłem coś innego, może nie tak spektakularnego jak te z THQ ale myślę, że znajdą się chętni.

Crayon Physic Deluxe

Przez najbliższe 24h (teraz już pewnie mniej) można za darmo pobrać tę grę na Windowsa, Maca, Linuxa i iPady.Promocja jest spowodowana wydaniem tego tytułu na iPady.

Darmowe gry - GoG

Dzisiaj na GoG pojawiły się dwa tytuły do pobrania za darmo. Nie są to żadne nowości a dość stare tytuły, jednak ostatnio panuje moda na odkurzanie półek i zagrywanie się w tego typu tytuły to całkiem możliwe, że znajdą się osoby, które skorzystają z oferty.

W jeden z tytułów kiedyś grałem, drugiego nie znam i zamierzam się my przyjrzeć.

Polecam młodszym graczom zerknąć na te tytuły - zobaczą w co i jak się kiedyś grało no i oczywiście tym co chcieliby nadrobić zaległości.

Poziom trudności w grach

Ostatnio robiąc trochę miejsca na dysku natrafiłem na grę OpenTTD i oczywiście postanowiłem poświęcić trochę czasu ponownie tej wspaniałej grze. W każdym razie na myśl przychodzi zawsze jedno za każdym razem gdy gram w tego typu gre - dzisiaj już nie robią tak wciągających tytułów, a w każdym razie wychodzi ich dużo mniej.

Sama gra jest to remake a w zasadzie można by nawet nazwać kontynuacja gry Transport Tycoon Deluxe wydanej w 1995 roku. Według mnie jest to najprawdopodobniej jeden z najlepszych tytułów tego typu jakie powstały.