popularne tematy: hobby

Moje Boje z Intel SSD cz.3

Czas na kolejny test, tym razem z pracy w stacjonarnej maszynie gdzie to dostępne jest SATA3. Jest to jedyna maszyna, którą dysponuje prywatnie i posiada ona SATA3, w pracy by się coś znalazło - ale taką ciekawostkę zostawię sobie na kiedy indziej. W każdym razie z w niektórych testach nawet SSD wymiękł.

W między czasie nastąpiła mała modyfikacja parametrów maszyny, mianowicie postanowiłem zrobić test na 2 dyskach i w sumie pierwotnie powinien to być WD 160GB a nie Seagate ale będą w takim razie oba.

Przypomnijmy:

  • Płyta główna: Asrock B75M-GL

Tworzymy sztukę przy użyciu kamery Samsung HMX-QF20

Testy dobiegają końca, pogoda się poprawiła to w końcu można opisać to co planowałem wcześniej, czyli funkcję sztuka filmowa, dostępną w menu jako osobną opcję nagrywania.Niestety ostatnio nie posiadałem aż tyle czasu aby pobiegać z kamerą i pokręcić różne ujęcia, ale może to i dobrze, że wszystkie efekty zrobione w jednym miejscu - łatwiej będzie wychwycić różnicę.

Co to właściwie ta sztuka filmowa?

W przypadku tej kamerki jest to filmowanie z wykorzystaniem pewnych efektów, czyli:

  • Czerń/Biel
  • Sepia
  • Negatyw
  • Efekt Art

Naprawa zasilacza do laptopa

Czasami stanie się tak, że sprzęt odmawia nam współpracy, co niestety spotkało mnie.Ostatnio zauważyłem, że po podłączeniu zasilacza do laptopa nie ładował on - myślałem, że był to efekt źle dociśniętego kabla zasilania i pomogło.Niestety powtórzyło się to po raz kolejny w niedługim czasie to zacząłem oglądać zasilacz i znalazłem winowajce. W tym wypadku był to kawałek kabla, który się pewnie przetarł czy coś i zwierał w środku.

Termometr w komputerze

Tym oto tematem chciałem przedstawić możliwość zbudowania własnego termometru. Ostatnio pisałem o pendrive a tym razem troszkę dalej się zapuszczę.Ktoś mógłby się spytać czy przypadkiem nie pomyliłem forum - ponieważ budowa będzie oznaczała wykorzystanie lutownicy i minimalnych zdolności manualnych w posługiwaniu się tym sprzętem - ale nie pomyliłem, termometrem tym będzie można monitorować dowolny element komputera, pomieszczenia lub wystawić termometr za okno - każdy może monitorować co chce o ile czujnik to wytrzyma.

Podwodny odtwarzacz MP3

Urządzenia elektroniczne i woda niezbyt dobrze się uzupełniają. Zazwyczaj po kontakcie z większością cieczy odmawiają współpracy. Co jednak w przypadku gdy chcemy popływać i posłuchać muzyki? Na to jest rozwiązanie w postaci odtwarzacza Speedo Aquabeat i właśnie takie rozwiązanie zamierzam przedstawić.

Odtwarzacz jest wodoodporny - w każdym razie ja z niego korzystam od około półtora roku. Długo się przymierzałem do zakupu tego playera, obawiałem się, że jednak nie będzie tak wesoło, że będzie działał pół roku i pewnie się popsuje itp. Jednak się myliłem.