popularne tematy: internet

Kamera D-Link DCS-930L

Potrzebowałem ostatnio kamery typowej do podglądu obszaru w niskiej cenie. Do tej pory głównie korzystałem z kamer HD przemysłowych (do wewnątrz i na zewnątrz) jednak nie należą one do najtańszych, jednak dają bardzo dobrą jakość obrazu.

Cel: Niska cena, rozdzielczość minimum 640x480, WiFi.

Przeszukując różne testy tanich kamer IP większość wypada średnio.

Krótkie linki

Korzystając na co dzień z internetu natkniemy się niejednokrotnie na skrócone linki do stron, które teoretycznie mają ułatwić przeglądanie stron czy skrócić niewygodny długi adres.Oczywiście ma to zalety - w końcu np z takiego tinyurl możemy nawet przez telefon podać odnośnik drugiej osobie i będzie można otworzyć to co ma się otworzyć bez długiego dyktowania.Zalet jest więcej - na niektórych forach internetowych zaleca się aby nie stosować długich linków ponieważ rozjeżdża się strona.

Przejdźmy jednak do wad, a te także istnieją.

WiFi w Samsung HMX-QF20

Długo zbierałem się do dokładniejszego sprawdzenia tej funkcji ale w końcu udało się tak jak chciałem (no prawie).Sama opcja WiFi w kamerze to dla większości będzie tylko bajer, tak też myślałem na początku. Zdanie jednak zmieniłem przy funkcji Automatycznej kopii zapasowej.

Zacznijmy jednak od połączenia kamery z siecią WiFi.

Przygotowanie karty pamięci

Tak, niestety na początek musimy przygotować kartę pamięci.

Kolejne miejsce do przechowywania i udostępniania zdjęć

Całkiem niedawno natknąłem się na nowe miejsce do przechowywania zdjęć w sieci a także ich do publikacji dla wszystkich odwiedzających profil bo to jest głównym celem tego miejsca.Czasami jest potrzeba szybkiego i - co najważniejsze - wygodnego udostępnienia zdjęć i wg mnie tutaj akurat jest aktualnie oba warunki są spełnione.Strona ta to Snapjoy. Nie uświadczymy tutaj wersji Polskiej ale serwis nie istnieje długo - jest to dopiero początek.

Outlook.com

31 Lipca Microsoft uruchomił nową usługę kont pocztowych. W zasadzie nie jest taka nowa - z mojego punktu widzenia zmienia się design a i tak logujemy się poczciwym Live ID czy jak kto tam zwie Microsoft Account.

W stosunku do Hotmaila bardziej mi się podoba wygląd, który teraz jest bardziej "czysty", niezaśmiecony zbędnymi gadżetami. Na codzień i tak korzystam głównie z GMaila, jednak tutaj muszę przyznać, że prostota i menu w stylu kafelek, "ukwadratowienie" wszystkiego jest ciekawe i powoduje dużą przejrzystość.

Made in China

Portale społecznościowe już na dobre zagościły chyba w każdym kraju (no ok może nie wszędzie). Czasami obejrzę co oferują wszelkie kopie FB z czystej ciekawości, a że ostatnio usłyszałem o Chińskim to musiałem to sprawdzić... A portal zwie się RenRen.

????

Chińczycy kopiują wszystko - nie wiem czy jest coś czego jeszcze nie skopiowali.Nie znam języka chińskiego i wspomagałem się Google Translate. Nie zamierzam tutaj robić jakiś mega porównań, testów itp, piszę z czystej ciekawości tak aby inni ciekawscy też coś wiedzieli.

Wykresy 3D w Google

Wczoraj na oficjalnym profilu Google+ zauważyłem opis odnośnie rysowania wykresów funkcji matematycznych w wyszukiwarce Google. Wydaje się to o tyle ciekawą funkcją, że można czasem szybko zobaczyć wykres jakiejś konkretnej funkcji i może być całkiem przydatne w wielu zadaniach.

Całość sprowadza się do wpisania funkcji matematycznej, np sin(x) i uzyskujemy odrazu wykres funkcji.

Google Maps po nowemu ;)

Google lubi nas zaskakiwać nowościami i tak jest też tym razem, ponieważ postanowili wspierać już dawno zapomnianą platformę, czyli NES (Nintendo Entertainment System).

Konkretniej jest to kartridż z wbudowanym modemem pozwalającym korzystać z Google Maps na tej wspaniałej konsoli.

Samo usługa map jest dostępna na wiele współczesnych urządzeń, jednak mnie od dawna brakowało wersji, którą mógłbym uruchomić bez zaprzęgania PC będącego smokiem pożerającym kilowaty energii.