popularne tematy: linux

Zdalne logi - rsyslog

Od długiego czasu zbierałem się za przesyłanie logów do zdalnego systemu. Nie wiem dlaczego tak to odwlekałem biorąc pod uwagę że całość zajęła około 30 minut wraz z przejrzeniem dokumentacji.

Jaki to ma cel?

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi to już wyjaśniam.Różne urządzenia posiadają opcje podglądu logów i przechowują "jakąś" ilość tych danych lokalnie.

Darmowe gry - kolejne promocje

Kiedyś już pisałem o możliwości pobrania kilku ciekawych klasyków z GoG za darmo przez określony czas. Od tamtego czasu nie śledziłem aż tak bardzo wydarzeń oprócz tego, że jednak w ostatnich grach zrobiło się głośno o Humble Bundle (z czego skorzystałem) a dziś zauważyłem coś innego, może nie tak spektakularnego jak te z THQ ale myślę, że znajdą się chętni.

Crayon Physic Deluxe

Przez najbliższe 24h (teraz już pewnie mniej) można za darmo pobrać tę grę na Windowsa, Maca, Linuxa i iPady.Promocja jest spowodowana wydaniem tego tytułu na iPady.

Macierz dyskowa Fujitsu Celvin Q800

Ostatnio trochę sprzętu przewija się przez moje ręce i nie mam czasu za bardzo go opisać. Jednak tym razem postanowiłem opisać urządzenie NAS, konkretniej Fujitsu Celvin Q800 wraz z 4 dyskami 2TB. Urządzenie zostało zakupione w celu wykonywania kopii zapasowych toteż nie testowałem na nim dodatkowych usług jak np. serwer WWW.

Sprzęt

W moim przypadku sprzęt przybył ładnie zapakowany i zabezpieczony w całkiem sporym pudle.Dyski twarde były odrazu zamontowane jednak zamki nie były zablokowane.W zestawie oprócz samego urządzenia było: