popularne tematy: oprogramowanie

Zdalne logi - rsyslog

Od długiego czasu zbierałem się za przesyłanie logów do zdalnego systemu. Nie wiem dlaczego tak to odwlekałem biorąc pod uwagę że całość zajęła około 30 minut wraz z przejrzeniem dokumentacji.

Jaki to ma cel?

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi to już wyjaśniam.Różne urządzenia posiadają opcje podglądu logów i przechowują "jakąś" ilość tych danych lokalnie.

Nowy firmware w Samsung HMX-QF20

Jeszcze zanim podsumuję używanie kamery, postanowiłem zrobić wpis na temat zmiany oprogramowania w tej kamerce bez użycia dodanego oprogramowania - które i tak wskazuje, że nie ma nowszej wersji.

Niestety - albo nie zauważyłem nic nadzwyczajnego - nie poprawia to ani przesyłu dużych materiałów po WiFi do YouTube bezpośrednio, nie dodaje także np uwierzytelniania podwójnego do usług itp.

Obniżamy koszt SMSów

Jako użytkownik wiadomości SMSowych, których czasami wysyła się bardzo dużo to w celu obniżenia kosztów korzystałem z różnych bramek. O ile przy korzystaniu z komputera to żaden problem o tyle na komórce nie jest zbyt wygodne wchodzenie na stronę z bramką i wypełnianie potrzebnych pól, w końcu ekran nie jest tak duży jak na komputerze i wygoda korzystania z takiej bramki na małym ekranie jest niewielka.

Z pomocą przyszedł tutaj SMSoid, który łączy w sobie prostotę korzystania z wielu bramek wraz z automatyczną identyfikacją numeru.

Androidowy rejestrator

Koniec świata nie nastał także będę pisał dalej, a że w dzisiejszych czasach mało kto nie jeździ samochodem to i wielu z nas pewnie miało jakieś zdarzenia drogowe mniej lub bardziej nieprzyjemne. Czasami trudno jest dochodzić swojego ale można sobie to ułatwić. Postanowiłem - po sprawdzeniu różnych opcji - opisać aplikację Autoguard na Androida. Na plus takich aplikacji jest to, że mamy wszystko w jednym urządzeniu i nie musimy instalować dodatkowych kamer (wątpliwej jakości tych z niższych półek cenowych).

Windows Server 2012 - pierwsze spojrzenie

Od dłuższego czasu przymierzałem się do wpisów o tym systemie. Korzystałem przez chwilę z wersji wydanej przy okazji Windows 8 RP i teraz czas przyszedł sprawdzić wersje trial tego systemu. Jak wiadomo Windows 2012 zastąpił Windows 2008 R2. Z ciekawostek można powiedzieć, że nie będzie już wspierana platforma Itanium (gdzie w zasadzie tylko 2003 i 2008 z wersją R2 wspierały te platformę w przypadku Windowsów).

Start?

W moim przypadku skorzystałem z wersji VHD. System pobrałem ze stron

Outlook.com

31 Lipca Microsoft uruchomił nową usługę kont pocztowych. W zasadzie nie jest taka nowa - z mojego punktu widzenia zmienia się design a i tak logujemy się poczciwym Live ID czy jak kto tam zwie Microsoft Account.

W stosunku do Hotmaila bardziej mi się podoba wygląd, który teraz jest bardziej "czysty", niezaśmiecony zbędnymi gadżetami. Na codzień i tak korzystam głównie z GMaila, jednak tutaj muszę przyznać, że prostota i menu w stylu kafelek, "ukwadratowienie" wszystkiego jest ciekawe i powoduje dużą przejrzystość.

Windows 8 - podsumowanie wersji CP

Korzystam z Windows 8 na jednym z komputerów - można by rzec "produkcyjnie". Nie jest to typowe testowanie systemu na maszynie wirtualnej czy zainstalowanie systemu i krótka zabawa aby sprawdzić co oferuje -nie dałoby mi to pełni możliwości i sprawdzenia systemu. W końcu należy sprawdzić system w tym, z czego korzysta się codziennie.

Postanowiłem zrobić małe podsumowanie w trakcie gdy pobiera i instaluje się kolejna wersja.

Codzienna praca

Nie jestem zwolennikiem Metro UI i prawdopodobnie szybko nim nie będę.

Rejestrowanie aktywności

Ostatnio na blogach DP pojawiły się opisy aplikacji na Androida gdzie opisujący podzielili się tym z czego korzystają, postanowiłem także to zrobić.Czasami bywa tak, że chcemy rejestrować swoją aktywność aby sprawdzić czy robimy jakieś postępy lub zarejestrować przebytą trasę i oznaczyć ciekawe punkty. W każdym razie co osoba to znajdzie inny powód.

Kiedyś rejestrowanie trasy było generalnie dla mnie poza zasięgiem. Próbowałem z GPS Mio P350 ale aplikacje jakoś tak sobie funkcjonowały a w Automapie funkcje rejestrowania trasy usunięto powyżej wersji 3 jeżeli dobrze pamiętam.