popularne tematy: urządzenia mobilne

Obniżamy koszt SMSów

Jako użytkownik wiadomości SMSowych, których czasami wysyła się bardzo dużo to w celu obniżenia kosztów korzystałem z różnych bramek. O ile przy korzystaniu z komputera to żaden problem o tyle na komórce nie jest zbyt wygodne wchodzenie na stronę z bramką i wypełnianie potrzebnych pól, w końcu ekran nie jest tak duży jak na komputerze i wygoda korzystania z takiej bramki na małym ekranie jest niewielka.

Z pomocą przyszedł tutaj SMSoid, który łączy w sobie prostotę korzystania z wielu bramek wraz z automatyczną identyfikacją numeru.

Androidowe Humble Bundle

Nie było zbyt dużo ostatnio promocji dla graczy albo jakoś one mi umykały.Tym razem jednak pojawiła się troszkę inna promocja niż zwykle - z reguły promocje dotyczyły gier na PC.Jednak w końcu stało się i możemy kupić za niewielkie pieniądze pakiet gier na Androida. Nie wiem czy były wcześniej tego typu promocje na Androida czy inne urządzenia mobilne ale jak były to nie słyszałem o nich.Tak jak i poprzednie Humble Bundle

Androidowy rejestrator

Koniec świata nie nastał także będę pisał dalej, a że w dzisiejszych czasach mało kto nie jeździ samochodem to i wielu z nas pewnie miało jakieś zdarzenia drogowe mniej lub bardziej nieprzyjemne. Czasami trudno jest dochodzić swojego ale można sobie to ułatwić. Postanowiłem - po sprawdzeniu różnych opcji - opisać aplikację Autoguard na Androida. Na plus takich aplikacji jest to, że mamy wszystko w jednym urządzeniu i nie musimy instalować dodatkowych kamer (wątpliwej jakości tych z niższych półek cenowych).

Rejestrowanie aktywności

Ostatnio na blogach DP pojawiły się opisy aplikacji na Androida gdzie opisujący podzielili się tym z czego korzystają, postanowiłem także to zrobić.Czasami bywa tak, że chcemy rejestrować swoją aktywność aby sprawdzić czy robimy jakieś postępy lub zarejestrować przebytą trasę i oznaczyć ciekawe punkty. W każdym razie co osoba to znajdzie inny powód.

Kiedyś rejestrowanie trasy było generalnie dla mnie poza zasięgiem. Próbowałem z GPS Mio P350 ale aplikacje jakoś tak sobie funkcjonowały a w Automapie funkcje rejestrowania trasy usunięto powyżej wersji 3 jeżeli dobrze pamiętam.