popularne tematy: porady

Polecane laptopy używane i poleasingowe - 50 modeli

Problem z najtańszymi nowymi laptopami jest taki, że i tak są za drogie, patrząc na to, co czasem mają do zaoferowania, a pamiętajcie o tym, że tylko bogatych stać na tanie rzeczy, by ciągle do nich dopłacać.

Czasem brak SSD, do tego pamięć 4GB, o zgrozo czasem lutowana (nie zawsze z wolnym slotem na więcej) i w połączeniu z HDD mamy gotowy przepis na katastrofę w pracy biurowej na trochę większej liczbie zakładek w przeglądarce. Do tego kiepska jakość wykonania, wadliwość, i z zalet pozostaje głównie rozmiar, waga lub czas pracy na baterii.

Poradnik na 10 stron A4 dla zaczynających przygodę z CS:GO w 2020

Lepszy FPS, celowanie, pozycjonowanie, poprawiamy jakość mikrofonu. Dobór myszy, podkładki, monitora, mikrofonu. Trust factor, toksyki, config, ping, spray pattern, mapy szkoleniowe, porady.

Wszyscy chcą być pro, ale na początkowym poziomie rzadko kto nawet zadaje sobie dość trudu, by pomóc trochę szczęściu, i ułatwić sobie grę i innym by poznać podstawy. Get good.

RX 460 — poprawiamy fabrykę - zaawansowane OC (i RX 470) i o padających ASUS Mining i Expedition

Oryginalny wpis autorstwa "ghs" umieszczony za wyraźnym pozwoleniem z powodu skasowania wpisu na innym portalu. Dodatkowo mały dopisek o RX 470 mojego autorstwa.

Przy okazji premiery serii Polaris obiegła świat wieść, że fachmistrze z AMD znów coś tam poblokowali w swoich kartach. Tym razem nie 4GB VRAM jak w RX 480 ale jednostki wykonawcze w RX 460. Blokada okazała się jedynie softowa więc natychmiast znaleźli się amatorzy "darmowych jabłek" w tym i niżej podpisany.

Jak uzyskać jak najlepszy dźwięk w komputerze. Również dla słabych lub beznadziejnie słabych słuchawek i kolumn (i nie tylko)

Aktualna wersja wpisu tutaj:

http://forum.pclab.pl/topic/990929-Jak-uzyska%C4%87-jak-najlepszy-d%C5...

Czyli tuning programowo - sprzętowy, tańszych słuchawek/kolumn (i karty dźwiękowej/DAC) from zero to hero. Wersja 2018.

Tekst przeszedł tak mnóstwo rewizji przez 4 lata, że kilka razy zdążyłem zapuścić brodę.

Audio CD vs FLAC — o tym, dlaczego pewnego razu brzmiał mi gorzej...

Problem jest odosobniony, i nie przywiązuję do niego szczególnej wagi, a zatem Wasze FLACi mają prawo grać identycznie płyty CD, a że niekoniecznie jest tak w moim wybranym przypadku, uprzejmie proszę o powstrzymanie się od niekonstruktywnej krytyki w formie inwektyw pod adresem jakichkolwiek osób zaangażowanych w rozwój i rozwikłanie tematu. Na konstruktywną krytykę jestem otwarty. Dziękuję.

Oto moja historia. Mam znajomego melomana, zagorzałego zwolennika tradycyjnych płyt kompaktowych. Zawsze obstawał za takim dźwiękiem zamiast mp3 z kart SD w aucie.

Lepsza jakość dźwięku i pozycjonowania w grach — wstrzykujemy OpenAL/HRTF, i/lub odzyskujemy DirectSound 3D i/lub EAX

Biblioteki: Creative Alchemy, DSOAL, Inditect Sound, 3D SoundBack, Xear3D EX, x3daudio1_7_hrtf, Rapture3D,

dla obsługi:

DirectSound, Aureal3D, XAudio2, OpenAL we współczesnych systemach.

Czyli (min.) jak przywrócić efekty dawnej sprzętowej akceleracji audio części składowej pakietu DirectX - DirectSound, za pomocą bibliotek dsound.dll (i wstrzyknąć OpenAL/+HRTF) a także jak, i czy stosować te biblioteki (i które) w nowszych tytułach. 

Przywracanie EAX w starszych grach