popularne tematy: bezpieczeństwo

Smart DVR1300L GPS - zupełnie subiektywna recenzja kamery DVR z GPS

Popularność car DVR (z angielskiego: digital video recorder), czyli kamer samochodowych rośnie, prekursorami popularności tych urządzeń są nasi sąsiedzi ze wschodu, u których łamanie przepisów drogowych wydaje się być codziennością. Z resztą wystarczy poszukać na YouTube :).

Rodzajów kamer samochodowych jest bez liku, są wbudowane w lusterka, są samodzielne, są wewnętrzne i są zewnętrzne (taka ciekawostka).

Sam jakiś czas temu stałem się właścicielem takiego urządzenia, które kosztowało 50 zł (sic!) i wydawało mi się że spełnia moje oczekiwania...

Scam — czyli wyłudzanie na podstawie CS:GO

Definicja:

Scam (wym. ) – oszustwo polegające na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub innych składników majątku.

Tyle wstępem, a w realu?

W realu jest jeszcze ciekawiej. Grywam czasem w Counter-Strike: Global Offensive, idzie mi całkiem nieźle. Moja ranga oscyluje między Legendary Eagle Master a Master Guardian I. Dorobiłem się nawet kilku ciekawych skórek (to takie inne kolorowanki do broni nie mające zupełnie wpływu na ich działanie) i kilku noży - i tu zaczyna się problem.

Uwaga na wirusy rozsyłane przez Pocztę Polską

Tak, to nie żart.

W dniu dzisiejszym serwery pocztowe Poczty Polskiej rozsyłały w usłudze eAWIZO maile z informacjami o oczekującej przesyłce.

Nic specjalnego, usługa została wprowadzona już jakiś czas temu i działa naprawdę świetnie, nie tym razem jednak, tym razem z informacją o nieistniejącej (jak się później okazało) przesyłce otrzymałem archiwum ZIP, maila odebrałem na telefonie i całe szczęście :) - nie tworzył archiwum.

Sprawdziłem numer przesyłki na stronie poczty polskiej i w/g tej strony przesyłka o podanym numerze nie istniała.

Ile firmy tracą na gubieniu służbowych laptopów ?

Artykuł niesponsorowany, sporządzony na podstawie materiałów prasowych udostępnionych przez Intel Polska.

Zawsze zastanawiałem się, ile może być wart laptop, którego używam służbowo - wartość samego sprzętu znam, ale ile mogą być warte informacje, które na nim są?

Firma Intel zleciła w lipcu b.r. przeprowadzenie takiej analizy w obszarze CEE (Central Eastern Europe), wyniki są ciekawe *:

Orange i jego Neostrada

Zastanawialiście się kiedyś jak można "popsuć" łącze internetowe ?Jak operator może "umilić" wam życie ?

Abyście mieli szersze spojrzenie na temat walki z operatorami zacznę jednak od początku.

Wiele lat temu po okropnych bojach o telefon stacjonarny na przedmieściach mojego rodzinnego miasta, postanowiłem otworzyć sobie okienko na świat w postaci internetu na łączach TPsa.Nie chciałem jednak wtedy naszego narodowego monopolisty, o nie, wtedy Neo to było "samo zuo", twórca tzw.

Czy goryl jest odporny ?

Chciałem swego czasu opisać jak nabija się w butelkę użytkowników smartfonów, wciskając im powłokę Goriilla Glass, za którą muszą dopłacać do nowych urządzeń...Chciałem, ale jednak muszę zmienić zdanie, nie zawsze jest to lipa, pokażę wam dlaczego :)

Drogie dzieci - nie róbcie tego w domu :)

Tak oto wygląda zdemontowany wyświetlacz mojej Lumii 800: