popularne tematy: internet

Przyszłość polskich technologii ma kobiecą twarz

Kobieta inżynier, naukowiec czy wynalazczyni - brzmi dumnie. Ale jeśli połączyć te tytuły z ich osiągnięciami w biznesie, można mówić o prawdziwym sukcesie kobiet w branży zdominowanej dotąd przez mężczyzn. Przykładem są finalistki konkursu Bizneswoman Roku. To one tworzą naukowe algorytmy, projektują zaawansowane urządzenia, opracowują nowe biopreparaty i nowe technologie.

Najnowsze dane

Zarobki w branży IT wciąż rosną. Nawet młodzi programiści mogą liczyć na coraz wyższe pensje. Raport No Fluff Jobs. - informacja prasowa

Branża IT nie zwalnia tempa. Rośnie popyt na nowych pracowników i zarabiają oni coraz więcej. Dotyczy to zarówno początkujących programistów, jak i specjalistów biegle posługujących się najbardziej popularnymi językami oprogramowania. Najnowszy raport No Fluff Jobs pokazuje, najpopularniejsze technologie, specjalizacje oraz zarobki pracowników IT w 2018.

Startuje YEP. Jak pomóc młodym na rynku pracy, aby zyskała gospodarka?

18 proc. mieszkańców Polski to osoby w wieku 15-29 lat. To oznacza, że te 6,9 mln osób znajduje się w okresie podejmowania najważniejszych decyzji zawodowych. Ich skutki będą ważne dla rozwoju polskiej gospodarki. Naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, a także uczelni i pracodawców wychodzi dziś YEP, startująca właśnie nowa internetowa platforma edukacyjna.

Boot campy w modzie - gamerskie również

Moda na Boot Campy przyszła z zachodu, jak podaje definicja są to:

Boot Camp (ang. obóz dla rekrutów) - rodzaj treningu na świeżym powietrzu, która wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych opracowanych na początku XX wieku. Uprawiane m.in. w USA, Kanadzie, Australii i Europie.

Scam — czyli wyłudzanie na podstawie CS:GO

Definicja:

Scam (wym. ) – oszustwo polegające na wzbudzeniu u kogoś zaufania, a następnie wykorzystanie tego zaufania do wyłudzenia pieniędzy lub innych składników majątku.

Tyle wstępem, a w realu?

W realu jest jeszcze ciekawiej. Grywam czasem w Counter-Strike: Global Offensive, idzie mi całkiem nieźle. Moja ranga oscyluje między Legendary Eagle Master a Master Guardian I. Dorobiłem się nawet kilku ciekawych skórek (to takie inne kolorowanki do broni nie mające zupełnie wpływu na ich działanie) i kilku noży - i tu zaczyna się problem.

Reklamacja — nie zawsze droga przez mękę

Jak zapewne wiecie, gwarancja to oświadczenie producenta, że sprzęt będzie prawidłowo działał przez gwarantowany przez niego czas i czas ten określa producent.rękojmia to coś innego i nie tego zagadnienia będzie ten wpis dotyczył.Proces reklamacyjny z założenia jest prosty.Uszkodzenie gwarancyjne zgłasza się u sprzedawcy, lub jeśli karta gwarancyjna mówi inaczej - bezpośrednio w serwisie wyznaczonym przez producenta.Jak to powinno wyglądać?1.

10 pytań do... kodyrabatowe.pl

Startupy to bardzo ciekawa dyscyplina w sieci, po niedawnej informacji o tym, że Google chce w Polsce otworzyć taką "kuźnię talentów" temat robi się ciekawy.

Są firmy w Polsce, które zaczynają jako startup, rozwijają się i stają się naprawdę spore w... internecie.

Kolejna firma, która bardzo dobrze prezentuje co to jest i jak działa e-commerce, to

kodyrabatowe.pl

Skontaktował się ze mną PR Menadżer tej firmy - Piotr Urbanik,

Strona z wynikami euro wyborów 2014 została oparta o Windows Azure

Strona z wynikami głosowania do Euro Parlamentu została oparta o Windows Azure dla bezpieczeństwa związanego z kopią zapasową i możliwością płynnego aktualizowania danych dostępnych na tej stronie.

Wdrożenie Microsoftu było częścią wdrażania systemu CityNext we współpracy z Scytl i TNS Opinion, który dostarczał wyniki w czasie rzeczywistym.

Istotnym było aby rozpowszechniane w czasie rzeczywistym za pomocą Internetu i innych kanałów wyniki wyborcze były cały czas dostępne dla wszystkich.

10 pytań do... - spis treści

Jako że cykl ma już spory przebieg i sporo firm wzięło już udział w tej serii, postanowiłem za przykładem Shakiego sporządzić niejako wykaz wszystkich firm, które wzięły w niej udział. Z perspektywy czasu widać ile się zmieniło w niektórych przypadkach i jak firmy się rozwijają :)

Kolejność poniżej jest taka, w jakiej odpytywane były firmy.

Intel:

Pytania