popularne tematy: windows

Informatyk — praca przynosząca spore korzyści

Nie od dziś wiadomo, że zawód informatyka, a szczególnie programisty jest jednym z najbardziej opłacalnych. Sprawdziliśmy zarobki informatyków w pierwszym kwartale 2018. Wynika z niego, że programistom żyje się i żyć będzie naprawdę dobrze z racji dużego zapotrzebowania na specjalistów z tej dziedziny. Ukazuje je raport przygotowany przez No Fluff Jobs, czyli czołowego portalu z ogłoszeniami o pracę dla branży IT.

Strona z wynikami euro wyborów 2014 została oparta o Windows Azure

Strona z wynikami głosowania do Euro Parlamentu została oparta o Windows Azure dla bezpieczeństwa związanego z kopią zapasową i możliwością płynnego aktualizowania danych dostępnych na tej stronie.

Wdrożenie Microsoftu było częścią wdrażania systemu CityNext we współpracy z Scytl i TNS Opinion, który dostarczał wyniki w czasie rzeczywistym.

Istotnym było aby rozpowszechniane w czasie rzeczywistym za pomocą Internetu i innych kanałów wyniki wyborcze były cały czas dostępne dla wszystkich.

Yoga 13 summa summarum

Minął już półmetek testów, więc przyszedł czas na pierwsze podsumowanie z użytkowania ultrabooka Lenovo Yoga 13.Nie będę się rozpisywał na temat testów wydajności, nie będę przedstawiał wykresów i tabelek - jest ich w sieci całe mnóstwo, przedstawię swoją opinię (tylko swoją), z którą możecie się nie zgodzić.

Plusy ujemne

Zacznę od tego, co dla mnie jest "mało wygodne" i co dotyczy tylko MOICH odczuć.

Permanentna inwigilacja czy może ... ?

No właśnie, co ? ale po kolei...Mam sąsiada, człowieka wiekowego o dość "radykalnych" jak dla młodzieży poglądach politycznych i spojrzeniu na życie.Ten jegomość (nazwijmy go X) jest bardzo sympatycznym człowiekiem, jednak jego poglądy są (umówmy się) niekiedy bardziej moherowe niż starszyzny, która broniła swego czasu krzyża przed pałacem prezydenckim.Ów jegomość, rozpoczął trzy lata temu przygodę z komputerem i odkrył "dobrodziejstwo" wszelkiej maści forów internetowych.